Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin Savaşın Yeni Başladığını Söylerken Batı’yı Cepheye Çağırdı

Vladimir Putin, Ukrayna’da savaşın yeni başladığını belirterek, Batılı ülkelere meydan okudu.
Putin Savaşın Yeni Başladığını Söylerken Batı’yı Cepheye Çağırdı
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’da yaklaşık 4.5 aydır süren savaşa dair yeni açıklamalarda bulundu.

Putin, Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonlarının daha yeni başladığını ve çatışma uzadıkça müzakere umutlarının daha da azalacağını söyledi. Batılı ülkelere meydan okuyan Putin, “Herkes bilmeli ki, genel olarak, henüz ciddi anlamda hiçbir şeye başlamadık.” diye konuştu.

Putin: Müzakere Umudu Azalıyor

Müzakere sürecini reddetmediklerini kaydeden Putin, savaşın devam etmesi halinde anlaşma umudunun azaldığının altını çizdi. Batılı ülkelerin düşmanlığı ve savaşın boyutunu artırdığını aktaran Rusya lideri, bunu denemenin Ukrayna için trajediyi artıracağını ifade etti.

Vladimir Putin sözlerinin devamında, “Bizi savaş alanında yenmek istediklerini duyuyoruz. Bunu denemelerine izin verelim bakalım ne oluyor” diye konuştu.

Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımlara da değinen Putin, Batı’nın amacına ulaşamadığını ancak buna rağmen zorlukların ortaya çıktığını kabul etti. Putin tehditkar açıklamaları, Rusya ordusunun Ukrayna saldırılarının sürdürdüğü bir zaman geldi.

GCM Yatırım Banner

Saldırılar Sürüyor

Doğudaki Donbas bölgesinde Rusya’nın kasaba ve köyleri bombalamaya devam ettiğine dair haberler geliyor. Putin’in Moskova’daki yorumları, şu anda çatışmaya bir çözüm bulma umutlarının zayıf olduğunu gösterdi.

Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, Rusya’nın Ukrayna operasyonunda potansiyelinin sadece küçük bir kısmını kullandığını söyleyerek çatışmaların tırmanacağının sinyalini verdi. Benzer açıklamalar Rusya Dışişleri Bakan Sergey Lavrov tarafından da dile getirildi.

Endonezya’nın Bali Adası’nda düzenlenen G-20 Dışişleri Bakanları toplantısına katılan Lavrov, Batılı ülkeler ile konuşacak bir şeylerinin kalmadığını söyledi. Lavrov ayrıca tahıl koridoru konusunda Türkiye ile görüşebileceklerini ifade etti.

Avrupa’da İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanan en büyük çatışma binlerce insanı öldürdü, milyonlarca insanı yerinden etti ve Ukrayna şehirlerini yerle bir etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.