Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin Pozisyon Değiştirdi: Önlem Almak Gerek!

Şimdiye kadar verdiği mesajlarla Batı’nın açtığı soğuk savaşta Rusya’nın ayakta olduğu izlenimini uyandıran Putin, Rus ekonomisi için pozisyon değişikliği sinyali verdi.
Putin Pozisyon Değiştirdi: Önlem Almak Gerek!
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği (AB) Kremlin’i savaş fikri yüzünden cezalandırmak için Rus ekonomisini hedef almaya ve 11’inci yaptırım paketini oluşturmaya hazırlanırken, Rusya’nın ne tür tavır alacağı sorusu yanıt buldu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ekonomik hamlelere ilişkin hükümete direktif verdi.

Bugüne kadar tüm dünyaya Batı’nın karşısında Rusya’nın ayakta olduğu mesajı veren Putin, son yaptığı açıklamasında Rus ekonomisinin sallantıda olabileceği sinyalini verdi.

Putin, bir yılı aşkın süredir Batı’nın uyguladığı ekonomik yaptırımlara dayanan Rusya’nın gelecek dönemde ekonomik anlamda zorluklar yaşama riskinin olduğunu açıkladı.

Hükümet üyeleriyle yaptığı toplantıda, “Rusya ekonomisine karşı getirilen yasa dışı kısıtlamaların orta vadede ekonomi üstünde gerçekten de olumsuz etkisi olabilir. Bu nedenle iç talebin düzenli bir biçimde artmasını sağlamalıyız” diye konuştu.

Ekonomik büyüme için dünyaya açılan yolların kapalı olmasından dolayı içe dönük bir tüketim modelinin benimseneceğine işaret eden Putin, enflasyon hedeflerini de paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Ülkede yıllık enflasyonun Mart ayında yüzde 4’ün de altına ineceğini söyleyerek, kimi beklentilere göre bu oranın da altında verilerle karşılaşılabileceğini ifade etti.

İstihdam için de olumlu mesajlar vererek, “Hedefimiz insanların daha iyi yaşaması. Vatandaşların gelirlerinde de cüzi olsa da bir artışın başladığını görüyoruz” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.