Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin ile Modi Görüşmesinden Ortaklığı Güçlendirme Sonucu Çıktı

İşgalin ardından yakınlaşan bağları ile dikkat çeken Putin ile Hindistan Başbakanı Modi, bugün yaptıkları görüşme ile gündeme geldi.
Putin ile Modi Görüşmesinden Ortaklığı Güçlendirme Sonucu Çıktı
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin 23-24 Haziran’daki BRICS Zirvesi’nde kararlaştırılan telefon görüşmesi, bugün gerçekleşti.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre liderlerin, karşılıklı yararı göz önünde bulundurarak iki ülkenin ilişkileri hakkında güncel konuların konuşulmasına ve geliştirilmesine odaklandıkları bildirildi.

Rusya ve Hindistan lideri, tarımsal ürünlerin karşılıklı teslimatları dahil ikili ticaret hacimlerinde önemli bir artışa dikkat çekti. Aynı zamanda görüşmede, Rusya ile Hindistan arasındaki stratejik ortaklığı güçlendirmeye yönelik karşılıklı taahhütler üzerinde duruldu.

Modi’nin talebi üzerine Putin, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı devam eden askeri operasyonunun kilit yönleri hakkında bilgi verdi. Kiev rejiminin yaklaşımının tehlikeli ve kışkırtıcı doğasının altını çizen Putin, Batılı liderlerin krizi tırmandırdıklarını söyledi.

Putin: Ülkelerin Sistematik Hatası Gıda ve Enerji Sektöründe Fiyat Artışına Sebep Oldu!

Putin, Modi ile görüşmesinde gıda maddelerindeki fiyat artışlarının, ülkelerin sistematik hatalarından kaynaklandığını dile getirdi.

Daha önce de benzer şekilde ülkesine yönelik suçlamaları reddeden Rusya Başkanı, Hindistanlı mevkidaşı ile küresel gıda pazarındaki durumu ayrıntılı olarak ele aldı.

Rusya’ya karşı yapılan meşru olmayan yaptırımların, zaten karmaşık olan durumu daha da karmaşık hale getirdiğinin konuşulduğu söylendi. Küresel enerji piyasasının da bu yaptırımlardan etkilendiğini aktardı.

Putin, Rusya’nın diğerlerinin yanı sıra Hintli ortaklara tahıl ürünleri, gübre ve enerji taşıyıcıları konusunda güvenilir bir üretici ve tedarikçi olduğunu, öyle kalmaya devam ettiğini bildirdi.

Açıklama; Vladimir Putin ve Narendra Modi’nin kişisel temaslarını ve etkileşimlerini çeşitli seviyelerde sürdürmeye karar verdikleri yönünde bilgiyle sonlandırıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu