Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Prim Potansiyeli Yüksek Hissede Hedef Fiyat 188 TL

Borsa İstanbul’da ASTOR koduyla işlem gören Astor Enerji için yorumlarını paylaştı. Bilanço beğenildi mi? İşte detaylar;
Prim Potansiyeli Yüksek Hissede Hedef Fiyat 188 TL
HABER GİRİŞ

İntegral Yatırım, 23 Mayıs’ta enerji sektörünün öncü firmalarından olan Astor Enerji (ASTOR) için değerlendirmelerini paylaştı. Şirketin net karının yıllık yüzde 365 arttığına dikkat çekilen raporda, yüzde 78 artan yıllık net satışların net karı desteklediği belirtildi.

Astor Enerji’nin 1Ç24 döneminde yurt içi satış gelirlerinin yıllık yüzde 78,4 artış göstererek 5,8 milyar TL’ye çıktığı, brüt kar marjının yıllık 4.2 puan artışla yüzde 34,5 seviyesinde gerçekleştiği aktarıldı.

Şirketin finansal sonuçlarını güçlü bulan İntegral Yatırım analistleri, şirketin sürdürülebilir güçlü kar marjı politikasıyla faaliyetlerine devam etmesini beğendiklerini vurguladı.

Hem yurt içi hem de yurt dışı satışlarındaki artışın net nakit konumunun, hem de yabancı para pozisyonu yönetiminin güçlü olduğu kaydedildi ve şirketin yıl sonu itibarıyla tamamlanması beklenen yeni fabrika yatırımının ve şirketin diğer yatırım kararlarının potansiyel oluşturduğu ifade edildi.

İntegral Yatırım, model portföyünde yer alan ASTOR için 12 aylık hedef fiyatını 188 TL olarak korudu.

GCM Yatırım Banner

Prim Potansiyeli Yüksek Hissede Hedef Fiyat 188 TLKaynak: Paratic Piyasalar

Tüm zamanların en yüksek seviyesini 27 Şubat 2023’te 135,9 TL ile gören ASTOR, yılı 94,3 TL’den tamamladı. 23 Mayıs saat 14.30 itibarıyla yüzde 3,4 artışla 108,7 TL’den işlem gören hisse, aylık yüzde 14,4, yıllık yüzde 114 değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın