Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Prasanna: Gerçek Değerinin Altında Müthiş Fırsat Sunan 5 Altcoin!

2022 yılında yaşanan pek çok olumsuz gelişme kripto sektörünü yaralarken, bu durum bazı kripto para birimlerinin gerçek değerinin çok altında kalmasına yol açtı. Detaylar...
Prasanna: Gerçek Değerinin Altında Müthiş Fırsat Sunan 5 Altcoin!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2022 yılını genel olarak düşüş trendi içinde geçiren kripto para piyasası, FTX çöküşünün ardından daha kötüsünü de görmüş oldu. Bitcoin, yılın tarihi düşük seviyelerinden birinde ve piyasa, son çöküş sonrası toparlama çabasında. Diğer yandan bu aşamalar, kripto para birimlerini önemli indirimlerle satın almak için iyi zamanlardır. Peki, şu anda hangi kripto para birimleri gerçek değerinin çok altında?

Kripto Para Fiyatları Son Haftalarda Nasıl Değişim Geçirdi?

Son haftalarda iki farklı piyasa dalgalanması meydana geldi. Ekim sonu ve Kasım başında Bitcoin biraz daha yükselirken, birçok altcoin son dönemin en yüksek seviyelerine çıktı. Dördüncü çeyrekte, pazarın yükseliş eğilimi gösterdiği ortaya çıktı.

Ancak, piyasa durumu son iki hafta içinde önemli ölçüde kötüleşti. Kripto para borsası FTX’in çöküşü, piyasanın düşmesine neden olarak Bitcoin’de önemli kayıplara, altcoinlerde daha da büyük kayıplara neden oldu. Bu durum önceki iki haftanın fiyatlarını yüzde 30’dan fazla aşağı çekti. Fiyat seviyeleri son günlerde ise istikrar kazanmış görünüyor.

Son çöküş, kripto pazarını mevcut döngüdeki en düşük noktasına getirdi. FTX kazası, kimsenin tahmin edemeyeceği bir kara kuğu olayıydı ve sonunda piyasanın çökmesine neden oldu. Bununla birlikte, böyle bir finansal çöküş, piyasanın dibi olan ayı piyasasına açıkça selam verebilirdi. 2019 gibi 2023 de kripto para birimleri için çok iyi bir yıl olabilir. Bu aynı zamanda ayı piyasasının ikinci yılının da başlangıcıydı ve Bitcoin 2019 baharında üçe katlanmıştı.

2022’nin Değerinin Altında En İyi 5 Kripto Para Birimi

Analiste göre bu döngü doğrultusunda fiyatlarda dip noktaya gelindiğine dair çok sayıda gösterge var. Bu durum aynı zamanda birçok kripto para biriminin önemli ölçüde düşük değere sahip olduğunu gösteriyor. Gerçek değerinin çok altında indirim fırsatı sunan başlıca kripto para birimleri şöyle sıralanıyor:

GCM Yatırım Banner

Ripple (XRP) ATH’sini Tekrar Görebilir!

Piyasa değerine göre ilk on dijital paradan biri olmasına rağmen, XRP’nin önemli ölçüde daha faydalı ve kazançlı olma olasılığı var. Bu duruma engel olan en önemli unsur, bir süredir XRP fiyatını yönlendiren SEC ile olan yasal mücadeledir.

Önceki boğa piyasası sırasında, XRP diğer birçok kripto para birimini geride bırakamadı ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden uzakta kaldı. Buna rağmen, Ripple’ın adli meselesi olumlu bir şekilde çözülürse, XRP değeri belki bir kez daha tavan yapabilir. Kripto para, 2018 yılında 3.40 dolara kadar yükseliş göstermişti.

Uniswap (UNI), DEX’in Popülerliğinden Yararlanacak

Merkezi kripto borsalarının gerileme döneminde olmasıyla birlikte, merkezi olmayan borsalar birçok yatırımcı için ileriye giden yol gibi görünüyor. FTX iflasıyla birlikte, pazar lideri Binance daha fazla avantaj kazanmaya başlarken, buna bağlı olarak diğer borsalar gelecekte bir ekonomik krizle karşılaşabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Uniswap

En büyük merkezi olmayan borsa (DEX) ise Uniswap’tır. Çoğu yatırımcı hala Binance gibi merkezi borsaları kullanmaktadır. Buna rağmen, bu merkezi borsalara olan güvenin ihlali, DEX’in gelecekte çok daha başarılı olmasına neden olabilir. Uniswap’ın yönetim tokenı olan UNI gelecekte kesinlikle fayda sağlayabilir.

Decentraland (MANA) İhtişamlı Günlerine Dönebilir

Metaverse, özellikle 2021’in son kısmında çok fazla gündem olsa da son aylarda hızla düştü. Boğa piyasası ve metaverse evrenini çevreleyen heyecan sırasında, Decentraland kullanıcılarının yüzdesi ve MANA tokenının değeri önemli ölçüde arttı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @decentraland

Mevcut ayı piyasası, NFT pazarı ve Decentraland gibi Web 3.0 projelerini kapsayan blockchain dünyasının birçok yönünü etkiliyor. Buna rağmen, bu alanların potansiyeli hala çok büyük. Geçmişte sanal araziye milyonlarca dolar harcandı. Bu nedenlerle MANA şu anda ayı piyasası nedeniyle düşük fiyatlı kripto para birimlerinin başında gelmektedir.

Litecoin (LTC) En Hızlı Artanlardan

Litecoin, son altı aydır yavaş ve istikrarlı bir performans sergiliyor. Fiyatı son altı ayda yüzde 22.64 arttı. Litecoin’deki keskin yükseliş için belirli bir neden ararsak, onu tespit etmek zor görünüyor. Birkaç gündür büyük bir güncelleme olmadı. Ayrıca toplulukta Litecoin hakkında olumlu başka hiçbir şey yoktu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @BigCheds

Yalnızca Michael Saylor, Litecoin’i övdü ve onu Bitcoin’inkine benzer bir işlevsellik olarak tanımladı. Saylor, bir Bitcoin hayranı ve altcoinlerin rakibi! Pek çok yatırımcının çöküşten sonra parasını artık güvenli kripto para birimlerine yatırmak istediği bilinen bir gerçek. Sonuç olarak, Litecoin yapısıyla buna en uygun kripto varlıklardan biri arasındadır.

OKB (OKB) Güçlü Duruyor

OKB, OKX kullanıcılarının çok çeşitli kripto para birimi değişim hizmetlerinden faydalanmasını sağlayan bir hizmet tokenıdır. OKB, alım satım ücretlerini belirler ve tahsis eder, insanlara belirli bir konuda oy kullanma ve pozisyon alma hakkı verir ve kullanıcılara bunu tutmaları için tazminat ödemeye çalışır.

OKB, bir kripto para borsası olan OKEx tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Dünyanın en büyük borsalarından biri olarak görülen OKEx, nakit akışı listesinde üçüncü ve piyasa değeri açısından 4. sırada yer almaktadır. Ayrıca, çok çeşitli ticaret çiftleri sağlamaktadır. OKB’nin ana hedefi, gelecekteki olası dijital varlık çabalarını OKEx müşterileri ve başarılı yatırımcılar ile ilişkilendirmektir. OKB Network’ün müşterilerle doğrudan performans gösterdiğini ve aracılara ihtiyaç duymadan çözüm sunduğunu da belirtmekte fayda var.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.