Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polygon Ağı, Oyun Zincirleri Arasında İkinci Sıraya Yükseldi

Benzersiz aktif cüzdan sayısındaki artış, Polygon’u Mart ayında oyun zincirleri arasında ikinci sıraya taşıdı.
Polygon Ağı, Oyun Zincirleri Arasında İkinci Sıraya Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon, Mart ayında artan kullanıcı etkinliği, ağın benzersiz aktif cüzdanlar (UAW’ler) açısından ikinci en büyük blok zinciri oyun ağı haline geldi. DappRadar tarafından yayınlanan rapora göre Polygon’da oyunlarla ilgilenen UAW’lerin sayısı Mart ayında 138.081’e ulaştı ve Şubat ayına göre yüzde 53 artış kaydetti.

Bu rakam, Polygon’u sırasıyla 84.000 ve 80.000 UAW’de üçüncü ve dördüncü sıradaki Hive ve BNB Chain’in çok önüne yerleştirirken, birinci sıradaki Wax 314.000 UAW ile paketin çok ilerisinde bulunuyor.

Önceden DeFi DApps için bilinen bir blockchain olan Polygon, bu ay Hive’ı geride bıraktı ve ikinci sırayı aldı. Raporda, bir oyun blok zinciri olarak tanınmaya başladığı için bu, Polygon için olumlu bir gelişme.

Oyun zincirlerindeki benzersiz aktif cüzdan sayısı
Kaynak: DappRadar

DappRadar verilerine göre Polygon’daki UAW artışının önemli bir kısmı, yalnızca son 30 gün içinde BoomLand’ın Hunters On-Chain oyununa bağlıydı.

Ocak ayında başlatılan Hunters On-Chain, BoomLand’in mobil oyunu Hunt Royale’in Web3 uyarlamasıdır. NFT entegrasyonları ve Minecraft’a benzer bir görünüm ile oynaması ücretsiz bir roleplay oyunudur.

GCM Yatırım Banner

Rapor tüm zincir üstü oyun etkinliğinin Mart ayında yüzde 3,33 düşüşle günlük 741.567 Benzersiz Aktif Cüzdana (dUAW) düştüğünü, yine de oyunların 2023’ün ilk çeyreğinde DApp endüstri etkinliğinin yüzde 45,6’sını oluşturduğunu belirtiyor.

NFT’ler, oyun oynama ve metaverse ile ilgili olarak, Polygon çevresindeki yükselişte önemli rol oynadı. Ağın arkasındaki ekip olan Polygon Labs, NFT projeleri geliştirmek ve barındırmak için Warner Music, Starbucks, Adidas, Reddit ve Adobe gibi büyük isimlerle ortaklıklar yapmıştı.

Polygon ağının yerel tokeni MATIC, 10 milyar dolar piyasa değerine sahip ve an itibarıyla 1.11 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.