Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PlanB’den Bitcoin için İddialı 2024 ve 2025 Tahmini

Tanınmış kripto analisti PlanB, Bitcoin’in 2024’te ve gelecek yıl çıkabileceği seviyelere ilişkin tahminde bulundu. Detaylar geliyor…
PlanB’den Bitcoin için İddialı 2024 ve 2025 Tahmini
HABER GİRİŞ

Bitcoin bu yılın ilk çeyreğinde güçlü bir ralli yaşarken, Nisan ayının gelmesi ile beraber kayıplarını artırmaya başladı. Uzun vadeli isabetli tahminler içeren analizleri ile tanınan PlanB, BTC için bu yıl ve gelecek yıla ilişkin beklentilerini paylaştı.

Analist kripto para biriminin bu yıl içerisinde 100.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. PlanB’nin YouTube kanalında yaptığı analiz bununla da kalmadı. Analist 2025 tahminlerine de yer verdi. PlanB paylaştığı videoda kripto para biriminin gelecek yıl 1 milyon dolara kadar çıkabileceğini öne sürdü.

BTC stoktan akış modeli
Kaynak: PlanB

Analist, özellikle Bitcoin stok-akış grafiğinde, ilk kripto varlığının yarılanmadan önce ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığına dikkat çekti ve kendi modellemesinin saat gibi çalıştığına vurgu yaptı.

PlanB değerlendirmesinde, “Bence bu yıl, 2024’te 100.000 dolara ulaşmamız kaçınılmaz ve şu anda bu seviyeye çok yakınız. Eğer boğa piyasası tarihte gördüğümüze benzerse o zaman biz de bunu yaparız. Buradan itibaren fiyatlarda ciddi bir artış olacak.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin RSI grafiği
Kaynak: PlanB

Analist bir sonraki zirvenin bu yıl değil, gelecek yıl görüleceğini ve ortalama 500.000 doların üzerinde olabileceğini bekliyor. Ek olarak PlanB, Bitcoin göreceli güç endeksi (RSI) grafiği paylaştı 77 seviyesinde olduğunu bunun halving öncesindeki en yüksek seviye olduğunu belirtti. 2025 yılında zirvenin çok daha üzerinde bir RSI okuması olacağını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin yazım itibarıyla 66.200 dolar seviyesinde işlem görüyor. Dijital varlık geçen ay 73.777 dolara çıkarak Kasım 2021’den bu yana ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.