Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PhilipCapital Bu Üç Hissede Yükselişin Sürmesini Bekliyor

Varlık yönetimi firması PhilipCapital, günlük bültende geçtiğimiz günü yükselişle tamamlayan üç hisse senedine dair yeni hedefler verdi.
PhilipCapital Bu Üç Hissede Yükselişin Sürmesini Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada geçtiğimiz gün yüzde 1,7’ye yakın artışla 8090 puandan kapanmıştı. Yeni günün gelmesi ile beraber BIST 100 endeksi güne yüzde 0,6’lık artışla başladı ve 8142 puana yükseldi. Borsadaki toparlanmanın ortasında Sİngapur merkezli yatırım firması PhilipCapital, günlük bültende bugün yükseliş beklediği hisse senetlerini paylaştı.

Teknik verilere atıfta bulunan kurum, 25 Ocak tarihli bültende ENKAI, ULKER ve YATAS için kısa vadeli yükseliş hedefleri verdi. ENKAI için tahminini paylaşan kurum, dünkü işlem gününde kısa vadeli azalan trend kırılımının gerçekleştiğini belirterek, fiyatın 50 günlük ortalamasından destek bularak günü 35,14 TL’den tamamladığını kaydetti.

Hisse senedinin bugün 35 TL’nin üzerinde kalıcılığını sürdürmesi halinde, alımların devam edebileceğini belirtti. ENKAI için hedef fiyat 36,40 TL olarak belirlendi. Günlük bültende önerilen bir diğer hisse senedi ULKER oldu.

ULKER için kısa vadede konsolide bir görüntü oluştuğuna yer verilen bültende, coşkulu alımlar ile birlikte 84,00 TL’de bulunan yatay direncin ve 89,00 TL seviyesinde bulunan düşen trend kırılımının gerçekleştiğine dikkat çekti. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması halinde yükselişin devamının gelebileceği kaydedildi. ULKER için hedef fiyat 93,20 TL olarak verildi.

PhilipCapital’in günlük bültende önerdiği son hisse senedi YATAS oldu. Hisse senedinin yükselen dipler oluşturduğuna yer verilen raporda, 50 günlük ortalamanın geçtiği 27,09 TL üzerinde kapanış gerçekleştiği ifade edildi. Fiyatın burada tutunması halinde yükseliş eğiliminin sürebileceği ve 29,10 TL’ye kadar çıkabileceği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın