Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PGSUS için Güzel Haber! Not Görünümü Artık “Negatif” Değil

Yabancı kuruluşlardan ve bankalardan Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için olumlu raporlar gelmeye devam ediyor. S&P, Pegasus için görünümünü yükseltti.
PGSUS için Güzel Haber! Not Görünümü Artık “Negatif” Değil

Borsa İstanbul’da işlem gören ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren Pegasus Hava Taşımacılı A.Ş. (PGSUS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kredi derecelendirmesine yönelik açıklama yaptı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings, PGSUS için raporunu paylaştı.

Kuruluş, şirketin uzun vadeli kredi derecelendirme notunu “B+” olarak korudu ve “negatif” görünümünü “durağan” olarak güncelledi.

PGSUS’un yurt dışında ihracı tamamlanan tahvillere ilişkin uzun vadeli kredi derecelendirme notu “B+” olarak teyit edildi.

ALB Yatırım, 3 Ekim’de paylaştığı açıklamada PGSUS’u model portföyünden çıkardığını duyurmuştu.

Deniz Yatırım ise 19 Eylül tarihli günlük bülteninde PGSUS için hedef fiyatının 1478 TL olduğunu ve potansiyelin yüzde 95 olduğunu ifade etmişti.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

PGSUS, haftanın son gününü yüzde 0,8 düşüşle 797 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 3,8, aylık yüzde 9,2 düşüş görüldü. Yıllık kazanç yüzde 185 seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu