Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Peskov: İyimser Olmak için Çok Az Gerekçe Var

Tahıl koridoru anlaşmasının uzatılması konusuna sıcak bakmayan Rusya'dan yeni bir açıklama geldi. İşte detaylar...
Peskov: İyimser Olmak için Çok Az Gerekçe Var
Son Güncelleme: 
Yorum

Tahıl koridoru anlaşmasının uzatılıp uzatılmayacağı merakını korurken bugün konuya dair Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamasının ardından, bir değerlendirmede Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan geldi.

Tahıl koridoru anlaşmasına yönelik yaptığı açıklamalarında, anlaşma kapsamında Rusya’yı ilgilendiren kısımlarının uygulanmadığını vurgulayan Peskov, tüm şartların yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

“İyimser Olmak için Çok Az Gerekçe Var”

Peskov, koşulların yerine getirilmesiyle, anlaşmanın ilk devreye alındığındaki şartların uygulanmasını istediklerini kaydetti. Bu konuda temasların sürdüğünü ekledi.

Anlaşmanın uzatılması hakkında konuşarak, şimdiye kadar iyimser olmak için çok az gerekçe olduğunu kaydetti.

Kremlin sözcüsü yakın bir zamanda üst düzey bir toplantının yapılmasının planlandığını toplantı tarihine ilişkin uzlaşma sağlandığında bilgilendirme yapacaklarını bildirdi. Toplantı tarihine ilişkin henüz uzlaşma sağlanamadığını kaydetti.

Rus tarım ürünlerinin ve gübrelerinin dünya pazarına erişimi konusunda Rusya-BM mutabakatının uygulanmasına ilişkin yaklaşımlarının bilindiğini söyledi.

Peskov, “BM temsilcileri ile Rus kurumlarının heyetleri arasında, anlaşmanın uygulanması için Moskova’nın 5 Mayıs’ta yeni bir istişare turuna ev sahipliği yapacağını söyleyebilirim.” dedi.

Kremlin Sözcüsü Peskov, dün tahıl anlaşmasına yönelik yaptığı konuşmasında Rus tahıl ürünleri ve gübresinin ihracatına yönelik koşulların sağlanamadığını ve bu konuda şikayetçi olduklarını belirterek, geri çekilmeye yatkın olduklarını vurgulamıştı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu