Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peskov: Anlaşmanın Uzatılma İhtimali Düşük

Tahıl koridoru anlaşmasının 60 gün uzatılmasını iyi niyet jesti olarak yorumlayan Kremlin Sözcüsü Peskov, tekrardan uzatılma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.
Peskov: Anlaşmanın Uzatılma İhtimali Düşük
HABER GİRİŞ

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle ortaya çıkan tahıl krizinin çözülmesi amacıyla imzalanan tahıl koridoru anlaşması geçtiğimiz günlerde 60 gün daha uzatılmasına karar verildi. Anlaşmanın 120 gün uzatılması konusu gündeme gelirken, Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov’dan konuyab dair yeni bir açıklama geldi.

Tahıl koridoru anlaşmasının 60 gün uzatılmasını Rusya’nın iyi niyet jesti olarak değerlendiren Peskov, bugün yaptığı açıklamada anlaşmanın uzatılması ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

“Anlaşmanın Rusya’yı İlgilendiren Kısmı Uygulanmıyor”

Peskov, anlaşmada Rusya’yı ilgilendiren kısmının uygulanmadığını belirterek, hiçbir anlaşmanın tek ayak üzerinde duramayacağını iki ayak üzerinde durabileceğini kaydetti.

Rus yetkili, anlaşmanın yarısı uygulanmadığı için 60 gün süreyle uzatıldığını vurguladı. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler (BM) temsilcilerinin girişimde bulunduklarını bildiklerini ve ancak anlaşmanın ikinci kısmının hala uygulanmadığını bildirdi.

Bunun yanında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un başkanlığındaki Rus heyetine, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantısına katılması için ABD tarafından vizelerin henüz verilmediğini ekledi.

GCM Yatırım Banner

Bu durumu olumsuz karşıladıklarını dile getiren Peskov, ABD’nin tüm yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.
Ayrıca ABD’nin başka ülkelerde biyolojik laboratuvarlar ile ilgili eylemleri olduğu iddiaları hakkında konuşan Peskov, ABD’nin bu yasa dışı faaliyetine kamuoyunun dikkatini çekmek için gerekenin yapılacağını aktardı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.