Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peker GYO’dan İspanya’ya Yatırım! SUNTK’ten Kapasite Artışı

Borsa İstanbul’da işlem gören PEKGYO İspanya’da 2 adet arsa satın aldığını, SUNTK ise kapasite artışının detaylarını paylaştı. İşte detaylar;
Peker GYO’dan İspanya’ya Yatırım! SUNTK’ten Kapasite Artışı
HABER GİRİŞ

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PEKGY), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden İspanya’da yaptığı yatırımlara yönelik detayları paylaştı. Alımların şirketin yüzde 100 sahibi bulunduğu Peker GYO Spain SL şirketi bünyesinde gerçekleştirildiği ifade edildi.

Malaga’da exper değeri 342.862 euro olan 609,11 metrekare arsanın 355.000 euro bedelle, exper değeri 265.867 euro olan 670 metrekare arsanın 220.000 euro bedelle toplam 2 arsanın satın alınması için Carmen Isabel Barrios Medina Montoya ile ön alım sözleşmesi imzalandığı aktarıldı.

Şirketin 2022’deki karı 396 milyon TL seviyesindeydi. PEKGY, günlük yüzde 3 yükselişle 5 TL’den işlem görüyor.

Sun Tekstil

Borsa İstanbul’da SUNTK koduyla işlem gören Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret, Yeni Üretim Tesisleri ve Kapasite artışına yönelik açıklama yaptı.

Şirket, orta/uzun vadeli stratejik yatırım planları kapsamında Torbalı Organize Sanayi Bölgesi’nde sahip olduğu arsa üzerine yaklaşık olarak 16.000 metrekare üretim tesisi kurmayı planladığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Kurulacak yeni tesiste konfeksiyon için 3 adet yeni üretim hattı ile 110 kişilik ek istihdam sağlanmasının hedeflendiği ifade edildi. Tahmin edilen bina ve makine yatırım bedelinin 120 milyon TL olduğu bildirildi.

Ayrıca bağlı ortaklık olan Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin sahip olduğu arsa üzerine yaklaşık 8.750 metrekare yeni bir bina yapılacağı belirtildi. Bahsi geçen yatırım ve yeni depo ile Ekoten faaliyetlerinde yaklaşık yüzde 50 kapasite artışı beklendiği kaydedildi. Söz konusu yatırımın bedelinin 100 milyon TL olduğu açıklandı.

SUNTK, yatay seyrederek 49 TL seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.