Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Patron Pay Satışı için Başvuru Yaptı! Hisseler Yükselişte

Ünlü&Co Yönetim Kurulu Başkanı Ünlü, pay satışına yönelik formun onaylanması için SPK'ya başvuru yaptığını duyurdu. Detaylar haberde...
Patron Pay Satışı için Başvuru Yaptı! Hisseler Yükselişte
HABER GİRİŞ

Ünlü&Co Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Levent Ünlü’nün Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yaptığı pay satış bilgi formu onay başvurusu hakkında açıklama yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada pay satış bilgi formunun onaylanması için SPK’ya başvuru yapıldığı kaydedildi.

Mehmet Ünlü’nün yaptığı özel durum açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Pay Satış Bilgi Formu’nun onaylanması talebiyle SPK’ya yapılan başvurum, sermayesine yüzde 64,71 iştirak ettiğim Ünlü Yatırım Holding A.Ş.’nin, sermayesinde sahip olduğum 58.143.258 TL nominal değerli B Grubu paylarımdan, şirket sermayesinin yüzde 10’una isabet eden (17.500.000 TL nominal değere kadar) paylarımın tamamının, şirkette hakimiyet kaybetmeyecek şekilde borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesi ve satışı amacıyla güncellenmek suretiyle “Pay Satış Bilgi Formu”nun onaylanması talebiyle SPK’ya başvuru yapılmıştır.”

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (UNLU) güne yükseliş seyrinde başladı. Açılışı 15,94 TL’den yapan hisseler 16,1 TL’ye kadar yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Günlük bazda yüzde 0,25 yükselişte olan hisseler 15,98 TL’den işlem gördü. Hisseler yıllık bazda yüzde 67,08, aylık bazda yüzde 2,17 değer kazandı. Haftalık bazda yüzde 3’e yakın değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.