Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pantera Capital: Bitcoin 149 Bin Dolara Gidiyor, Bu Tarihe Dikkat!

Kripto odaklı yatırım varlık yönetim şirketi Pantera Capital, 149 bin dolarlık Bitcoin hedefini ve zaman çizelgesini açıkladı. Detaylar haberde;
Pantera Capital: Bitcoin 149 Bin Dolara Gidiyor, Bu Tarihe Dikkat!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD merkezli ünlü kripto para odaklı yatırım fonu Pantera Capital, son dönemde FTX krizi ile sarsılan Bitcoin’in (BTC) geleceğine dair iddialı tahminini açıkladı. Kripto fonu, bir sonraki BTC halving (yarılanma) etkinliğinin 2024’ün başlarından itibaren yeni bir boğa rallisini ateşleyeceğini belirtti.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead ve şirketin diğer yöneticileri, bu hedefe nasıl ulaşılacağına dair zaman çizelgesinin detaylarını verdi.

Ekip, yatırımcılara seslenirken, Bitcoin fiyatının muhtemelen Kasım ayı boyunca dibe vuracağını ve bir sonraki yarılanmadan önce ivme kazanacağını söyledi.

Bitcoin halving olayı, bilindiği üzere madencilerin blok ödüllerinin yarıya indirilmesi ve sonuç olarak arzın kısılması anlamına gelmektedir. Fiyat üzerinde oldukça etkili olan halving ile madencilere blok başına sunulan ödüller periyodik olarak azaltılmaktadır.

Şirket Uzmanları BTC’de Beklenen Yükselişin Zaman Çizelgesini Verdi

Geçmiş dönemler mercek altına alındığında, Bitcoin fiyatının halving olaylarından önce ve sonra yükseliş göstermiş olması dikkat çekiyor. Ve bir sonraki hareketin bu baharda olması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Pantera Capital uzmanlarının konuya dair açıklamaları şu şekilde:

“Bitcoin, halving olayından 477 gün önce tarihsel olarak dibe vurdu ve ardından yukarı doğru patlama gerçekleştirdi. Halving sonrası gerçekleşen ralliler, yarılanmadan bir sonraki boğa döngüsünün zirvesine kadar ortalama 480 gün sürdü. Ve tarihin tekerrür etmesi halinde, Bitcoin fiyatı 30 Kasım 2022’de dibe vurabilir. Ardından 2024’ün başlarında bir ralli ve sonrasında gerçek yarılanmadan sonra çok daha güçlü bir ralli görürüz.”

Analistler, aşağıdaki tablonun, Bitcoin’in önceki halvinglerdeki performansını tekrarlaması durumunda neler olabileceğini gösterdiğini belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Pantera Capital

BTC için Beklenti 149 Bin Dolara Ulaşması Yönünde

Pantera, bu açıklamaların ardından Bitcoin fiyatı için beklentilerini de aktardı. Uzmanlar, Mart 2024’te gerçekleşmesi beklenen bir sonraki halving öncesinde Bitcoin’in fiyatının 36.000 dolara yükseleceğini ve ardından boğa koşusunun tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 149.000 dolara kadar uzanacağını tahmin etti:

“2020 halving olayı, yeni Bitcoin arzını önceki yarılanmaya kıyasla yüzde 43 azalttı. Fiyat üzerinde yüzde 23 oranında büyük bir etkisi oldu. Bir sonraki yarılanmanın 22 Mart 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Bitcoin’lerin çoğu şu anda dolaşımda olduğundan, her yarılanmada arzda neredeyse yarı yarıya büyük bir azalma olacak. Tarih tekerrür ederse BTC, bir sonraki yarılanmadan önce 36 bin dolara, sonrasında ise 149 bin dolara yükselecek.”

Amiral kripto para birimi haber yazımı esnasında 16.650 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para biriminin haftalık kaybı yüzde 10 civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.