Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özyaşar Tel’in Halka Arzına İlgi Düşük Kaldı: Kaç Lot Verdi?

Özyaşar Galvaniz Tel ve Galvanizleme Sanayi’nin halka arz sonuçları açıklandı. Şirketin halka arzı son dönemin en düşük katılımlı halka arzlarından biri oldu. İşte detaylar;
Özyaşar Tel’in Halka Arzına İlgi Düşük Kaldı: Kaç Lot Verdi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alarak talep toplama sürecini başarıyla tamamlayan Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş’nin halka arz sonuçları açıklandı. 28 TL fiyatla talep toplayan şirketin halka arzında 26 milyon TL nominal değerli paylar ile ek satışa sunulan 5,2 milyon TL nominal payların tamamıyla birlikte toplamda 31.200.000 TL nominal payın satışının gerçekleştiği belirtildi.

QNB Finans Yatırım Menkul Değerler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan sonuçlara göre toplam halka arz büyüklüğü 873.600.000 TL oldu.

Halka arzın Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da “Borsa’da Satış-Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile yapılmasından dolayı herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmadığı aktarıldı.

Özyaşar Tel’in Halka Arzına İlgi Düşük Kaldı: Kaç Lot Verdi?Kaynak: KAP

Borsa İstanbul tarafından paylaşılan verilere göre 54.364.684 nominal değerli pay karşılığı 1.564.428 adet emir ile toplam 1.522.211.152 TL talebin kabul edildiği açıklandı. Talep tutarının ek satış öncesi halka arz büyüklüğünün 2,16 katına denk geldiği ifade edildi. Halka arza katılan yatırımcılara azami 51 lot hisse dağıtım yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Özyaşar Tel ve Galvanizlme’nin halka arzı son dönemin en düşük katılımcı sayılı halka arzlarından biri oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.