Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otomotiv Devi Pay Dağıtımıyla Yatırımcısının Yüzünü Güldürecek

Bu hafta yatırımcılarına temettü dağıtımı yapacak borsa devleri arasında yer alan Doğuş Otomotiv’den kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin açıklama geldi. Detaylar haberde;
Otomotiv Devi Pay Dağıtımıyla Yatırımcısının Yüzünü Güldürecek
HABER GİRİŞ

Nisan ayında hissedarlarına temettü ödemesi yapan Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., pay dağıtım politikası kapsamında aldığı kararı duyurdu. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin paylaştığı bildirimde, borsada hissedarlarına 1.250.000.000 TL’lik pay dağıtımı yapacağını açıkladı.

Şirket hissedarları için 24 Kasım Cuma günü temettü ödemeleri yapılacak olup hisse başı net temettü tutarı 5,1136362 TL, temettü verimi yüzde 1,97 olarak planlandı. Konuya ilişkin şirket açıklaması şöyle oldu:

“Şirketimiz olağanüstü genel kurulunca kâr dağıtım politikamıza uygun şekilde “karlılık ve finansal yapımız dikkatte alınarak, pay sahiplerimizin menfaat ve beklentilerinin karşılaması, sürdürülebilir ve olabildiğince kararlı kâr payı dağıtımı ilkemizin devamını temin bakımından” bilançoda bulunan kar dağıtımı yapılabilir nitelikteki kaynaklardan net 1.250.000.000 TL’nin ortaklarımıza payları oranında nakden dağıtılmasına ve kar payı ödemelerine 24 Kasım 2023 tarihi itibarıyla başlanmasına karar verilmiştir.”

Doğuş Otomotiv Hisse 20-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da DOAS koduyla yer alan şirket hisseleri yatırımcısına yıllık yüzde 120 oranında kazanç sundu. BIST 100 endeksinin Orta Doğu gerilimiyle satış baskısı gördüğü günlerde kazançlarını koruyamayan DOAS, bugün ise pozitif bölgede yerini aldı. Günlük yükselişi yüzde 6’ya yaklaşan hisseler TSİ 15.37 itibarıyla 279,5 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.