Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Orge, Türk Telekom ve Selçuk Ecza’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptığı son bildirimleri derlediğimiz haberimizde özet bilgileri bulabilirsiniz.
Orge, Türk Telekom ve Selçuk Ecza’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yılın ve haftanın ikinci işlem gününde pay piyasalarındaki ralli devam ediyor. Boırsa İstanbul BIST 100 endeksi güne tüm zamanların en yüksek seviyesinden başladı. Günün ilk yarısında 5.704 puanı aşarak tarihi rekorunu kırdı. Öğleden sonraki işlemlerde sınırlı bir gevşeme gösteren endeks, 5.677 puandan işlem görüyor.

Şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılarına yaptığı bildirimlere bakıldığında, bugün çok fazla bir yoğunluk gözlenmiyor. Yatırımcılar henüz borsaya gireli bir hafta olan Ahlatçı Doğalgaz’ın bedelsiz sermaye başvurusunu değerlendirirken, bazı BIST şirketleri yeni sipariş ve ihale sonuçları gibi gelişmeleri duyurdu.

Bilici Yatırım Arsa Alımı için Peşinat Ödedi (BLCYT)

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi 3. İlave alanı içinde kuracağı sanayi tesisi için arsa satın alımı yaptı. 60.000 metrekare arsa satın alımı için 18.000.000 TL’nin peşinat olarak ödendiği bildirildi.

Orge Enerji Yeni Sipariş Aldı (ORGE)

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. İstanbul’da devam eden bir proje kapsamında, yurt içi bir müşteriden 539.659,31 dolar + KDV tutarında elektrik malzemeleri siparişi aldı. Söz konusu siparişin 3 ay içinde teslim edilmesi planlanıyor.

Türk Telekom İmtiyaz Sözleşmesinin Uzatılması için Başvurdu (TTKOM)

Türk Telekomünikasyon A.Ş. geçen hafta yaptığı duyuruda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) arasında 14.11.2005 tarihinde imzalanan ve 28.02.2026 tarihine kadar geçerli olan, telekomünikasyon hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin imtiyaz sözleşmesinin uzatılması için ilgili kuruma başvuru yapılacağını bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Bugün yapılan açıklamada ise imtiyaz sözleşmesinin uzatılması için BTK’ya başvuru yapıldığı belirtildi.

Erciyas Boru’dan İhale Açıklaması (ERCB)

Erciyas Çelik Boru Sanayi A.Ş. KAP üzerinde yaptığı açıklamada, “Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ), tarafından  Batı Karadeniz Faz 3 DGBH Projesi Çelik Boru Mal Alımı İşi  ile ilgili olarak doğalgaz boru hattı için 03.01.2023 tarihinde açılan ihaleye iş ortağımız ile birlikte teklif verilmiştir.” bilgisine yer verdi.

SPK Selçuk Ecza’nın Başvurusunu Onayladı (SELEC)

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. 16.11.2022 tarihinde borçlanma aracı ihracına ilişkin karar çerçevesinde ihraç belgesinin onaylanması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvurunun onaylandığını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın