Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Orban Avrupa’ya Seslendi: Rusya ile Barış Yapın

Rusya’nın Avrupa ve Türkiye ile barışı garantileyen antlaşmadan çekilmesinin ardından Macaristan devreye girdi. Gelecekteki güveni tayin etmek için yeni bir anlaşma çağrısı yapıldı.
Orban Avrupa’ya Seslendi: Rusya ile Barış Yapın
Yorum

Rusya’nın Avrupa ile barışı garantileyen antlaşmayı geçen hafta bugün resmen feshetmesinin ardından Macaristan’dan yeni bir anlaşma talebi geldi. Rusya’ya soğuk savaş açan Avrupa Birliği’ne (AB) seslenen Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa’nın güvenlik endişelerinin giderilmesi için Kremlin ile masaya oturulması çağrısını yaptı.

Konuya ilişkin görüşünü Katar Ekonomi Forumu’nda dünya kamuoyuna sunan Orban, Avrupa’nın güvenliğini garanti altına almak için AB tarafını Rusya’yla anlaşmaya davet etti.

“Elbette Avrupa’nın güvenliğinin geleceği hakkında Rusya’yla bir anlaşma imzalamalıyız” diyen Orban, Rusya ile iş birliğinin devam etmesi gerektiğini savundu.

Avrupa Birleşik Devletleri Kurmak İstenler Var

Gelecekte Avrupa’yı iki yol ayrımının beklediğini düşünen Macaristan Başbakanı, Brüksel tarafının ‘Avrupa Birleşik Devletleri’ kurmak istediğini söyledi.

Macaristan’ın ise ülkelerin kendi ulusal yetkinliklerini genişletilmesini desteklediğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu