Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ONCSM ve SDDTR İşlemlere, SOKE Talep Toplamaya Başlıyor

Son halka arzlardan Oncosem ve SDT Uzay bugünden itibaren Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlıyor. Oransal dağıtım uygulanacak olan Söke Un'da ise talep toplama işlemleri başlayacak.
ONCSM ve SDDTR İşlemlere, SOKE Talep Toplamaya Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içi piyasaları dün satıcılı bir seansı geride bıraktı. Bugün açıklanacak önemli bir ekonomik veri bulunmuyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) öğleden sonra reel efektif döviz kurunu açıklayacak. Bunun dışında orta gelirliye yönelik konut kampanyası günün en önemli konusu olacak.

Yurt dışında ABD Merkez Bankası’nın toplantı tutanakları izlenecek. Güne başlarken borsa tarafında bilinmesi gereken üç gelişmeyi özetliyoruz.

Oncosem Onkolojik Sistemler İşleme Başlıyor (ONCSM)

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), uzun bir aranın ardından sırada bekleyen halka arz başvurularını onaylamaya başladı. Bunlardan biri de 15 Aralık’ta onaylanan Oncosem Onkolojik Sistemler oldu.

28-29 Aralık tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşen şirketin payları ONCSM işlem koduyla 04.01.2023 tarihinden itibaren Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

17,50 TL sabit fiyattan işleme başlayacak olan Oncosem’in halka arzı sadece İnfo Yatırım tarafından yapılmış ve 36.103 yatırımcı katılmıştı.

GCM Yatırım Banner

SDT Uzay İşlemlere Başlıyor (SDTTR)

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. 12.250.000 TL nominal değerli paylarının halka arzını geçen hafta tamamladı. 28-29 Aralık tarihlerinde talep toplama işlemi yapılan şirketin halka arz büyüklüğü 392.000.000 TL olarak gerçekleşirken 902.098 katılım sağlandı.

Şirket hisseleri SDTTR işlem koduyla 4 Ocak 2023 tarihinden itibaren, 32,00 TL fiyatla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlıyor.

Söke Un’un 3 Gün Sürecek Talep Toplaması Başlıyor (SOKE)

Yatırımcıların dört gözle beklediği şirketlerden biri olan Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. de halka arz ediliyor. Talep toplama tarihleri 4 – 5 – 6 Ocak 2023, işlem kodu SOKE, arz fiyatı ise 7,50 TL olarak belirlendi.

Oransal dağıtım şeklinde yapılacak olan arzda 77.500.000 lot satışa çıkarılacak. Payların yüzde 65’i yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 30’u yurt içi kurumsala, yüzde 5’i ise yurt dışı kurumsal yatırımcıya ayrıldı.

Talep edilirken T1-T2 kullanılamayacak. QNB Finansinvest liderliğinde yapılacak olan halka arzın büyüklüğü 581 milyon TL olarak hedefleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın