Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oncosem Yatırımcısına Müjde: Temettü Tarihi Açıklandı

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Oncosem, 16 Mart 2023 tarihli temettü kararına ilişkin kesinleşen ödeme tarihini açıkladı. Detaylar haberde;
Oncosem Yatırımcısına Müjde: Temettü Tarihi Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirim paylaşıldı. Kesinleşen nakit kâr payı kullanım tarihinin 10 Kasım 2023 olduğu kaydedildi.

Şirketin 16 Mart 2023 tarihli Olağan Genel Kurul kararı ile kabul edilen kâr payı ödeme kararı gereği Oncosem, hissedarlarına temettü ödemesi yapacak.

Oncosem Temettü Dağıtımı Açıklaması
KAYNAK: KAP

Borsa İstanbul’da ONCSM koduyla işlem gören şirket, 1 TL nominal değerli pay başına 0,3734 TL ödeme yapacak. Kâr dağıtımının tek seferde ve nakit olarak yapılacağı bildirildi.

Yatırımcısına aylık bazda yüzde 18,88 kaybettiren ONCSM, bugün TSİ 14.45 itibarıyla yüzde 0,54 yükselişle 166,9 liraya yükseldi.

ONCSM Paratic Piyasalar Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin, 15 Aralık 2022 tarihindeki Sermaye Piyasa Kurulu’nun (SPK) haftalık bülteni ile halka arzının onaylandığı duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

2023 yılının halka arzlarından olan Oncosem 17,5 TL fiyat ile 4 Ocak’ta Ana Pazar’da işlem görmeye başlamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.