Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Oncosem Onkolojik Sistemler’den Ukrayna’ya Milyonluk İhracat

Yeni halka arza açılan şirketlerden biri olan Oncosem Onkolojik Sistemler, 2023'ün ilk haftasında Ukrayna'ya gerçekleştirdiği ihracat tutarını açıkladı. İşte detaylar...
Oncosem Onkolojik Sistemler’den Ukrayna’ya Milyonluk İhracat
Yorum

2022’nin son ayında halka arz edilen ve 4 Ocak itibarıyla borsada işlem görmeye başlayan Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihracat işlemleri hakkında açıklama yaptı.

Oncosem Onkolojik Sistemler tarafından yapılan açıklamada yeni yılın ilk haftasında Ukrayna’ya 1 milyon 921 bin 356,10 TL tutarında ihracat gerçekleştirildiği belirtildi.

Şirket tarafından KAP üzerinden şu açıklama yapıldı:

“Oncosem Onkolojik Sistemler 2023 yılının ilk haftasında yılın ilk ihracatını 1.921.356,10 TL tutar ile Ukrayna’ya gerçekleştirdi. Tam otomatik kemoterapi hazırlama cihazı olan ve Türkiye’de her iki kemoterapi hastasından birinin ilaçlarının hazırlandığı; Oncocare Monolitik yılık 12.500 seans ilaç hazırlama kapasitesi ile şimdi de Ukrayna’daki onkoloji hastalarının kemoterapi tedavileri için çözüm olacak. Avrupa ve MENA bölgesindeki yatırımları için çalışan Oncosem’in bu bölgelere olan cihaz ve sarf malzeme ihracatına ait bilgi ve gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Şirketin (ONCSM) kodlu hisseleri, saat 16:20 itibarıyla 9,96’lık artışla 30,92’den işlem gördü. Anlık ortalama hacmi ise 1,25 milyar lira olarak kayıtlara geçti.

2008 yılından bu yana sağlık alanında hizmet veren Oncosem Onkolojik Sistemler’in halka arzına,  Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından Aralık 2022’de onay verildi.  4 Ocak itibarıyla borsada ONCSM koduyla işlem görmeye başladı. 17,50 TL sabit fiyattan işleme başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu