Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan EYG Gayrimenkul ve Oncosem’in Halka Arzına Onay

SPK, haftalık bülteninde 2 şirketin halka arzına onay verdiğini ve bazı internet sitelerine cezalar verdiğini açıkladı. İşte detaylar;
SPK’dan EYG Gayrimenkul ve Oncosem’in Halka Arzına Onay
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 15 Aralık tarihli haftalık bültenini yayımladı. Haftalık bültende Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ve EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin halka arzına onay verildi. Ayrıca bazı internet sitelerine yasaklar uygulandığı duyuruldu.

Bültende yer alan bilgilere göre EYG GYO’nun halka arz işleminde şirketin ortaklarından olan Ömer Faruk Çelik’e ait 8.250.000 TL nominal değerli B grubu payların satışı yapılacak. Hisselere talebin yoğun olması durumunda ise ek pay satışının yapılacağı, 1 TL nominal değerli payların 14,23 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacağı aktarıldı.

Şirket 66.000.000 TL olan mevcut sermayesini, SPK’dan halka arz onayıyla birlikte 82.500.000 TL’ye yükseltti.

EYG GYO, “Herkesten bir fazlasını yapmak” felsefesiyle yola çıktığını vurgulayan ve insanlara rahat, mutlu ve ayrıcalıklı bir hayat sürdürebilmeleri için projeler gerçekleştiren bir gayrimenkul şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Sektörde proje üretiminden satışa ve satış sonrası hizmetlere kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor.

Oncosem Onkolojik Sistemler

SPK’nın halka arzına onay verdiği diğer bir şirket olan Oncosem Onkolojik Sistemler için şirket ortağı Erol Çelik’e ait 2.000.000 TL nominal değerli paylar satışa sunulacak. Bir nominal pay için belirlenen tutarın 17.50 TL lira olduğu açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Halka arz ile birlikte şirket 19.900.000 TL olan mevcut sermayesini 3.950.000 TL yükselterek 23.850.000 TL’ye çıkardı.

15 yılı aşkın süredir sağlık sektöründe faaliyet gösteren şirket, kanser teşhisi ve tedavisinde kullanılan ekipmanlar, yarı mamul bileşenler ve tıbbi cihazların üretimi, diagnostik ürünler ve koruyucu ekipman üreten Ankara merkezli bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, 30’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurtdışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 15 şirkete hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.