Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Olaylı Halka Arz İlk 100’e Girdi! Hisseler Ayağa Kalkamıyor

Yaklaşık 6,5 aydır halka arz fiyatına ulaşamayan Avrupakent GYO, vergiye tabi gelir beyanı yüksek olan 100 mükellef arasına girdiğini duyurdu. İşte detaylar;
Olaylı Halka Arz İlk 100’e Girdi! Hisseler Ayağa Kalkamıyor
HABER GİRİŞ

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (AVPGYO), 3 Haziran tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından verilen teşekkür belgesi hakkında açıklama yaptı.

Şirket, 2022 vergilendirme döneminde en çok Kurumlar Vergisi tahakkuk ettirerek vergiye tabi gelir beyanı en yüksek olan 100 mükellef sıralamasında 82. sırada yer aldığını duyurdu. Ana ortaklardan olan Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret’in ise 59. sırada konumlandığı belirtildi.

13-14-15 Aralık 2023’te halka arz olan ve 21 Aralık’ta 55,08 TL ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan AVPGY, son dönemin en çok konuşulan halka arzları arasında yer alıyor. Henüz ilk işlem gününde satışlarla karşılaşan hisse, borsaya katıldığı ilk günden beri halka arz fiyatının altındaki bölgeden kurtulamıyor.

Faaliyetlerini ve dikkat çeken yatırımlarını KAP’a bildiren Avrupakent GYO hisseleri 3 Haziran’da kapanışını 42 TL’de yatay yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.