Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Oktay: Bölgesel Geçim Endeksleri Dikkate Alınacak

Ülkede geçim sıkıntısı yaşandığının farkında oldukları mesajını veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, vatandaşların alım gücünü korumak için çalışma yürüttüklerini paylaştı.
Oktay: Bölgesel Geçim Endeksleri Dikkate Alınacak
Yorum

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara’da düzenlenen Memur-Sen Ankara İl Divan Toplantısı’na katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada seçim gündeminden bahseden Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki hafta yaptığı açıklamada kamuya personel alımlarında mülakatın kaldırılacağı sözüne değindi.

Mülakatın kaldırılacağı vaadinin sahibi Millet İttifakı’nın açıklamalarından bahsetmeyen Oktay, kamuda liyakatin esas alındığını ve bu tutumun süreceğini söyledi.

Ankara’dan 3’üncü bölge 1’inci sıra milletvekili adaylığına talip olan AKP’li Oktay, mevcut hükümet iktidarında vatandaşların hak ve özgürlükleri için çalışmaların yürütüldüğünü savundu.

Oktay, “Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, kamu görevlileri sendikacılığının güçlenmesi için önemli reformlara imza attık” dedi.

Tüm Emekçilerin Satın Alma Gücü Korunacak

Büyüyen Türkiye’nin artan refahından her kesimin hak ettiği payı alacağını söyleyen Oktay, “Bölgesel geçim endekslerini dikkate alarak kamu çalışanlarının sosyo-ekonomik koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapacağız” dedi.

Tüm emekçilerin de satın alma gücünün korunacağı sözünü vererek, “Sorunların, eksikliklerin bilincindeyiz; bunların da bertaraf edilmesi için yine birlikte çalışacağız” diye ifadede bulundu. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu