Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oktay: Bölgesel Geçim Endeksleri Dikkate Alınacak

Ülkede geçim sıkıntısı yaşandığının farkında oldukları mesajını veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, vatandaşların alım gücünü korumak için çalışma yürüttüklerini paylaştı.
Oktay: Bölgesel Geçim Endeksleri Dikkate Alınacak
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara’da düzenlenen Memur-Sen Ankara İl Divan Toplantısı’na katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada seçim gündeminden bahseden Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki hafta yaptığı açıklamada kamuya personel alımlarında mülakatın kaldırılacağı sözüne değindi.

Mülakatın kaldırılacağı vaadinin sahibi Millet İttifakı’nın açıklamalarından bahsetmeyen Oktay, kamuda liyakatin esas alındığını ve bu tutumun süreceğini söyledi.

Ankara’dan 3’üncü bölge 1’inci sıra milletvekili adaylığına talip olan AKP’li Oktay, mevcut hükümet iktidarında vatandaşların hak ve özgürlükleri için çalışmaların yürütüldüğünü savundu.

Oktay, “Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, kamu görevlileri sendikacılığının güçlenmesi için önemli reformlara imza attık” dedi.

Tüm Emekçilerin Satın Alma Gücü Korunacak

Büyüyen Türkiye’nin artan refahından her kesimin hak ettiği payı alacağını söyleyen Oktay, “Bölgesel geçim endekslerini dikkate alarak kamu çalışanlarının sosyo-ekonomik koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapacağız” dedi.

GCM Yatırım Banner

Tüm emekçilerin de satın alma gücünün korunacağı sözünü vererek, “Sorunların, eksikliklerin bilincindeyiz; bunların da bertaraf edilmesi için yine birlikte çalışacağız” diye ifadede bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın