Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Kamuya Alımlarda Mülakatın Kaldırılacağını Duyurdu

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim gündemine dair açıklamalarda bulundu.
Erdoğan Kamuya Alımlarda Mülakatın Kaldırılacağını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimler için yeniden refah sözü verdi.

“Türkiye’nin, siyasi ve ekonomik esaret çukuruna yeniden yuvarlanmamak için güçlü olmaktan, güçlü kalmaktan, gücünü artırmaktan başka çaresi yoktur” diyen Erdoğan, sandıktan başarı ile çıkacakları mesajını yineledi.

İlerleyen günlerde önceliğin deprem bölgesine verileceğini ve afet illerinin yeniden ayağa kaldırılacağı sözünü vererek, “319 bini bir yılda teslim edilecek şekilde, toplam 650 bin yeni konut yaparak afetin 11 ilimizde ve mücavirinde açtığı yaraları tamamen saracağız” dedi.

Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli’nden de bahseden Erdoğan, Türkiye’nin tüm illerinin depreme hazır hale geleceğini, “81 ili afetlere dirençli şehirler haline dönüştüreceğiz. Vatandaşımızın can ve mal güvenliği her şeyin önünde gelir” diyerek paylaştı.

Kamuya Alımlarda Mülakatlar Kalkacak, Gençlerden Vergi Alınmayacak

Konuşmasında gençler için vaatlerinden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak personellerin girdiği sözlü sınavların kaldırılacağını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan, “Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız” diye ifadede bulundu.

Gençler için verdiği bir diğer müjdeyi de açıklayarak, üniversite öğrencilerinin alacağı cep telefonu ve bilgisayarlardan vergi alınmayacağını şu sözlerle duyurdu:

“Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacak, aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz.”

“Yatırıma, Üretime, İhracata Yükleneceğiz”

İstihdam ve yatırım alanındaki hedeflerden vazgeçilmeyeceğini söyleyen Erdoğan, 1 trilyon dolar değerinde dış ticaret hacmine ulaşıncaya kadar “Yatırıma, üretime, ihracata yükleneceğiz” dedi.

Gelecek dönemde Türkiye ekonomisinin yüzde 5,5’lik büyüme verisiyle milli gelirini artıracağını ifade ederek, “Bu dönemde 1,5 trilyon dolara, ardından asıl hedefimiz olan 2 trilyon dolara çıkartacağız” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı, “Kişi başına düşen milli gelirimizi önümüzdeki dönemde önce 16 bin dolara, ardından daha yüksek seviyelere ulaştıracağız. …Büyüme sayesinde 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak işsizlik oranımızı yüzde 7 seviyesine gerileteceğiz” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın