Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Millet İttifakı’ndan Mülakat Çıkışı: Kılıçdaroğlu’nun Projesiydi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamudaki personel alımlarında mülakatın kalkacağını duyurmasının ardından seçim vaadinin sahibi Millet İttifakı’ndan açıklama geldi.
Millet İttifakı’ndan Mülakat Çıkışı: Kılıçdaroğlu’nun Projesiydi
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada gençlere sunduğu seçim vaatleri eleştiri bombardımanını beraberinde getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaadine ilk eleştiri, eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’dan geldi.

Daha önce Erdoğan’ın TL’den 6 sıfır atma kararı hakkında verdiği bilgilerin gerçeği yansıtmadığını kamuoyuna duyuran DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, bugünkü açıklamasında mülakat vaadine ilişkin çıkışta bulundu.

Kamu kurumlarına alınacak personelin girdiği sözlü sınavların kaldırılacağını duyuran Erdoğan’ın “Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız” sözlerine yanıt veren Babacan, sandık için kalan gün sayısına dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan DEVA lideri, “Sayın Erdoğan’ın eylem planımızı seçime 33 gün kala okumuş olmasına sevindim. Mülakatlar kalkacak doğru ancak söyleyen yanlış. Yanlış zaman, yanlış insan” diye yorum yaptı.

“Erdoğan, Benim Projelerimi Artık Sadece Konuşabilirsin”

Babacan’ın ardından Erdoğan’ın seçim vaadini eleştiren isim Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

GCM Yatırım Banner

Kılıçdaroğlu da Twitter üzerinden açıklama yaparak, Erdoğan’ın hem mülakatın kaldırılacağı müjdesini hem de gençlere verilen vergi muafiyetini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, “Önce mülakatla torpille bütün gençleri sakatla, sonra seçime sayılı gün kala, benim projelerimle kendi yaptığın rezaleti kaldırma sözü ver. Erdoğan, benim projelerimi artık sadece konuşabilirsin, imza attığın bu rezaletleri ben düzelteceğim” şeklinde çıkış yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kamu kurumlarında ve devlet yönetiminde liyakat ve fırsat eşitliğinin sağlanmadığını, bu nedenle iktidara geldiklerinde personel alımlarında yapılan mülakatların kaldırılacağını daha önceki söylemlerinde dile getirmişti.

Ayrıca bugün Erdoğan’ın üniversite öğrencisi gençlere bir kereye mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar alımlarında vergi muafiyeti sağlanacağı sözünden önce de Kılıçdaroğlu benzer vaatte bulunmuştu.

CHP lideri, gençlerin üniversite öğrencisi olmasına bakılmaksızın elektronik ürünlerde vergi alınmayacağını ayrıca ilk araçlarında da vergi ödemeyeceklerini duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.