Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden LGS Açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı nedeniyle müdürlüklerde ek mesai yapılacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden LGS Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı nedeniyle bir duyuru yayımladı. LGS kapsamında merkezi sınava katılacak adayların işlemlerinin gerçekleştirilmesi adına kurum müdürlüklerinin ek mesai yapacağı belirtildi.

Açıklamada, LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrencilerin kimlik kartı başvuruları işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla nüfus müdürlüklerinin 4 Haziran Pazar günü de hizmet vereceği ifade edildi.

Müdürlüklerde Pazar Mesaisi

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, adayların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla nüfus müdürlüklerinin 4 Haziran Pazar günü 07.30 ile 12.30 saatleri arasında açık tutulacağı belirtildi.

Paylaşımın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Adayların mağdur olmaması için T.C. kimlik kartı bedelini başvurudan önce yatırmaları ve son 6 ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğrafla birlikte sınav merkezi olan nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TCNufus

Nüfus Müdürlükleri Yenileniyor

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ayrıca kurum müdürlüklerinin yenileme çalışmalarının hızla sürdürüldüğü bilgisini verdi.

Açıklamada, Bakanlığın ufuk projelerinden biri olarak nitelendirilen “konsept nüfus müdürlükleri” ile süreklilik, standardizasyon ve vatandaş memnuniyetinin sağlandığı belirtildi.

Bugüne kadar 890 nüfus müdürlüğünün yenilendiği ve 42 nüfus müdürlüğünde yenileme çalışmalarının sürdürüldüğü ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.