Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

NTGAZ’dan Bedelsiz Kararı: Yüzde Kaç Artıracak?

Borsa İstanbul’da NTGAZ koduyla işlem gören Naturelgaz, sermayesini yüzde 200 bedelsiz artırma kararı aldı. Şirket, SPK’ya başvruru yapacak.
NTGAZ’dan Bedelsiz Kararı: Yüzde Kaç Artıracak?
HABER GİRİŞ

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret (NTGAZ), 28 Mayıs’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu.

Şirket, Yönetim Kurulu tarafından alınan karar kapsamında 3.500.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 230 milyon TL olan çıkarılmış seramayesini, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 460 milyon TL artırarak (yüzde 200) 690 milyon TL’ye çıkarılacağını belirtti.

NTGAZ’dan Bedelsiz Kararı: Yüzde Kaç Artıracak?Kaynak: KAP

Bedelsiz sermaye artırımı çerçevesinde artırılan 460 milyon TL’lik sermayeyi temsil edilen payların tüm pay sahiplerine payları oranında bedelsiz olarak kayden dağıtılacağı ifade edildi. Sermaye artırımı kapsamında başta Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) gerekli başvuruların yapılacağı bildirildi.

NTGAZ’dan Bedelsiz Kararı: Yüzde Kaç Artıracak?Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Son dönemde dalgalı hareketlerle öne çıkan NTGAZ, 29 Nisan’da 21 TL ile yılın en yüksek seviyesini görmüştü. Bu noktada tutunamayan ve devamında aşağı yönlü hareket eden hisse, 28 Mayıs’ta kapanışını yüzde 2,2 artışla 16,5 TL’den gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın