Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netflix Hisseleri için Wall Street’ten Rekor Fiyat Tahmini Geldi

Netflix’in hedef fiyat tahmininin 500 dolara çıkartılması, şirket için yeni bir rekor anlamına geldi. Zira GBH Insights, Netflix için en yüksek hedef fiyatı veren Wall Street firması oldu.
Netflix Hisseleri için Wall Street’ten Rekor Fiyat Tahmini Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Online içerik platformu, hızlı yükselişi ile son dönemin en popüler şirketleri arasında yer alıyor. Tabii, bu durum Netflix’in borsada işlem gören hisselerini de doğrudan etkiliyor. Öyle ki firmalar, Netflix için verdikleri hedef fiyat tahminlerini sürekli olarak yükseltmek zorunda kalıyor.

İşte tam da bu noktada; Wall Street şirketi GBH Insights’ın Netflix için verdiği hedef fiyat tahmininden bahsedebiliriz. Zira Wall Street’in en yükseği olan yeni tahmine göre Netflix hisselerinin fiyatı 400 dolardan 500 dolara çekildi.

FactSet verileri de GBH Insigts’ın tahminin, Netflix için fiyat veren 36 analist içindeki en yüksek rakam olduğunu belirtti.

 GBH Insigts Netflix Hisseleri için Wall Street'ten Rekor Fiyat Tahmini GBH Insights analisti Daniel Ives Salı günü müşterilerine gönderdiği notta, Netflix’in yükselişiyle ilgili gerekçeler olarak şirketin orijinal içeriklerinin gücünü ve uluslararası alanda kullanıcılarını artırma yeteneğini gösterdi.

Öte yandan; ticaret savaşı endişeleri piyasaları olumsuz etkilese de Netflix hisseleri Salı gününü % 3.7’lik yükselişle 404 dolar seviyesinde tamamladı.

Netflix Hisseleri Salı Günü 404 Dolarla Kapandı Ayrıca; Pazartesi itibariyle Netflix hisseleri yıl başından bu yana % 103 oranında artış gösterdi ve bu Netflix’in S & P 500 listesindeki ikinci en iyi performans gösteren şirket olmasını sağladı. Şirketinin Netflix’le ilgili araştırmalarına değinen Ives, ortalama Netflix izleyicisinin servisi haftada 10 saatten fazla kullandığını, bu rakamın Amazon ile Hulu’da 5 saatle sınırlı kaldığını söyledi.

Bununla birlikte Ives, Netflix abonelerinin % 90’ının hizmeti almak için daha fazla ödeme yapmaya istekli olduklarını dile getirdi.

Daniel Ives Netflix'in Hedef Fiyat Tahminini 500 Dolara YükselttiSonuçta düşüncesini “Netflix’in önümüzdeki 12 ila 18 ay arasında halihazırdaki güçlü pozisyonunu koruyacağına inanıyoruz” sözleriyle açıklayan Ives, 500 dolarlık tahminle Wall Street’teki en yüksek hedef fiyatı vermiş oldu. Daniel Ives’in tahmininden önce en yüksek tahmin ise yalnızca günler önce gelen Goldman Sachs’ın tahminiydi.

GCM Yatırım Banner

Buna göre; Goldman Sachs Netflix için hedef fiyat tahminini 100 dolar yükseltmiş, 490 dolara çıkarttığı tahminle piyasalarda büyük yankı uyandırmıştı. Goldman Sachs’ın tahmininden birkaç hafta önce ise Daniel Ives’in rakamı yükselttiğini görmüştük.

GBH Insights’ta teknoloji araştırmalarının başkanı olan Daniel Ives’in o zamanki tahmini, yeni tahmininin 100 dolar daha aşağısındaydı. Ve Ives, Mayıs’taki açıklamasında kullanıcıların Netflix’e adeta bağımlı olduklarını vurgulamış, herhangi bir ücret artışının abone sayısını azaltmayacağını dile getirmişti. Kısacası, Ives yine benzeri şeyler söylese de yeni tahminin 500 dolarla rekor kırması dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.