Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kullanıcıların Netflix’e Bağımlı Olduğunu Vurgulayan Uzman, Hedef Fiyatı 400 Dolara Yükseltti!

Netflix popülaritesini o kadar artırdı ki yapılan son araştırma, platform ücretlerini artırsa da kullanıcı sayısının azalmayacağını gösteriyor. İşte detaylar;
Kullanıcıların Netflix’e Bağımlı Olduğunu Vurgulayan Uzman, Hedef Fiyatı 400 Dolara Yükseltti!
HABER GİRİŞ

GBH Insights’ta teknoloji araştırmalarının başkanı olan Daniel Ives, Netflix hakkındaki yorumlarıyla online medya platformunun kullanıcılar için önemini gözler önüne serdi. Yapılan son araştırmaya göre; Netflix kullanıcılarının herhangi bir ücret artışı karşısında üyeliklerini iptal ettirmeyeceğini belirten Ives, eldeki verilere bakarak Netflix için hedef fiyatını 400 dolara yükseltti.

Kaldı ki bu rakam RBC analistinin Netflix hedef fiyat tahmini olan 350 doların çok daha üzerindeydi. Sonuçta; Daniel Ives’in açıklamaları Netflix kullanıcılarının yalnızca platformu ne kadar sevdiklerini değil, aynı zamanda üyeliklerine ne kadar bağımlı olduklarını da gösterdi.

GBH Insights’tan Daniel Ives yapılan yeni bir araştırmanın sonuçlarına bakarak hedef fiyat tahminini 375 dolardan 400 dolara çıkardı.

GBH Insights Daniel Ives Netflix Hedef Fiyatı YükselttiBuna göre Netflix kullanıcılarının Amazon Prime ve Hulu seyircilerinin video izleme sayısını ikiye katlayarak haftada 10 saatin üzerinde izleme sayısına ulaştıkları ortaya çıktı. Bu durumla ilgili “gözle görülen bir eşitsizlik var” yorumunu yapan Ives, hedef fiyat tahminini yükseltmek için söz konusu verileri kullandı.

Öte yandan; bazı analistler 2015 yılında ücretlerini artıran ve geçen yıl yine bir ücret artışıyla gündeme gelen Netflix’in yeniden ücretlerini artıracağını öne sürdü.

Netflix'in Ücreti Artsa da Kullanıcılar Platformdan VazgeçmeyecekÇünkü platformun dev harcamalarını azaltabilmek için karını ve gelirini artırması gerektiği söylendi. Sonuçta; 2018’de 80 yeni filmle izleyici karşısına çıkacağını belirten şirket, geçtiğimiz günlerde harcamalarının % 85’ini orijinal içerik için ayırdığını açıklamıştı.

İlaveten; Ted Sarandos izleyicilerin çoğunun orijinal içerik tercih ettiğini vurgulayarak, yıl sonuna kadar toplamda 1000 içeriğin platformdaki yerini alacağını belirtmişti.

Ted Sarandos Netflix'in Gelecek Planları Daniel Ives de Sarandos’un açıklamalarını desteklercesine; Netflix’in büyümesinin altında tüketicilerin ilgisini ve abone sayısını hızlandıran içeriklerin olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Platformun 2018’in ilk çeyreğinde ABD’de 56.3 milyon, dünya çapında ise 68.7 milyon aboneyle toplamda 125 milyon ulaştığını hatırlatan Ives, ABD’deki kullanıcı sayısının dördüncü çeyreğe kadar 60 milyona ulaşacağını öne sürdü. Bunun yanında Netflix’in dünya çapındaki üye sayısının ise 2020’ye kadar 100 milyona ulaşacağını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.