Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RBC Analisti Netflix Hissesi için Hedef Fiyat Tahminini Yükseltti!

RBC analisti Mark Mahaney, Cuma günü yatırımcılara gönderdiği mektupta Netflix için hisse tahminlerinin arttığını belirtti. İşte analistin yorumları ve platformun yükselişi;
RBC Analisti Netflix Hissesi için Hedef Fiyat Tahminini Yükseltti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

RBC Capital Markets analisti Mark Mahaney, popüler platform Netflix için yaptığı yorumlarla dikkat çekti. Teknoloji analistinin Netflix hisselerine yönelik fiyat hedefini yukarı çektiği görülürken, Mahaney’in gözler önüne serdiği yükselişin ardındaki nedenler de sektörde yankı uyandırdı.

Yatırımcılara gönderdiği mektupta Netflix’in uluslararası araştırma sonuçlarını ve Asya ülkelerindeki yükselişini vurgulayan Mahaney, platformun hisselerinin 3 yıl içinde 350 dolara çıkacağını öne sürdü.

Son yıllarda adını sıklıkla duyuran ve gerek getirdiği yenilikler gerekse kırdığı rekorlarla gündeme gelen Netflix için büyük bir tahmin geldi.

Netflix'in Hisseleri 3 Yıl İçinde 350 Dolara Çıkacak RBC analisti Mark Mahaney’in Cuma günü yatırımcılara gönderdiği mektupta, analistin Netflix’in hisse başına değer tahminini yükselterek rakamın 350 dolarlara çıkacağı bilgisine yer verildi. Mahaney’in var olan verilere dayanarak ulaştığı sonuçlar, epey dikkat çekiciydi.

Daha önceki yorumlarında da 2018’de Netflix’in gelir artışında önemli bir ivme kazanacağını belirten Mahaney, platformun zemini 2017’de hazırladığını belirtti.

Analist Mark Mahaney Netflix Yorumu Analiste göre Netflix; 2017’nin son çeyreğini 3.29 milyar dolarlık gelir, 117 milyon üye ve 107 milyar dolarlık piyasa değeriyle kapatarak aslında 2018’de ne kadar yükseleceğinin sinyallerini vermişti.

Batılı şirketlerin Asya marketinde pay edinebilmesinin; yerel rakipler, düzenleyici kurumlar ve kültürel farklılıklar gibi nedenlerden dolayı epey zor olduğunu söyleyen Mahaney, Netflix’in bunu bir şekilde başardığını belirtti.

GCM Yatırım Banner
ABD’li medya devinin, Asya pazarına giden yolu Japonya’dan açtığını vurgulayarak, Japonya’yı bir nevi öncü olarak kullandığını dile getirdi.

Netflix Asya Pazarında BüyüyorJaponya’daki Netflix kullanımı üzerine yapılan araştırmalara değinen Mahaney, buradaki kullanıcılardan % 63’ünün Netflix’ten epey memnun olduğunu belirttiğini kaydetti. Ayrıca geçen yılın aynı dönemine kıyasla, online platforma seve seve ödeme yapanların oranının % 24’ten % 31’e çıktığını açıkladı.

İlaveten; Netflix’in Güney Kore, Singapur, Hindistan, Tayland, Endonezya, Vietnam ve Bangladeş’te Google arama trendlerinde de artışta olduğu söylendi.

Netflix Google Arama TRendlerinde de Artıyor Tüm bunlara ek olarak; geçtiğimiz günlerde Asya ülkelerine ilişkin açıklama yapan Netflix CEO’sunun da şirketin söz konusu kıtadan epey umutlu olduğu yönünde konuştuğunu duymuştuk.

Buna göre Reed Hastings, Netflix’in bir sonraki 100 milyon üyesinin Hindistan’dan geleceğini söylemişti. Kısacası; hem analistler hem de eldeki veriler gösteriyor ki Netflix, Amazon ve Apple, hatta belki de Disney gibi rakiplerini geride bırakarak liderlik koltuğuna oturacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın