Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs Netflix için Hedef Fiyat Tahminini “100 Dolar” Yükseltti!

Goldman Sachs, Netflix için hedef fiyat tahminini 390 dolardan 490 dolara yükseltti ve bu haber piyasalarda büyük yankı uyandırdı. Detaylar şöyle…
Goldman Sachs Netflix için Hedef Fiyat Tahminini “100 Dolar” Yükseltti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Goldman Sachs analisti Heath Terry bugün müşterilerine gönderdiği notta Netflix için hedef fiyat tahminini yükselttiklerini bildirdi. Buna göre; Netflix’in hedef fiyat tahmininin 390 dolardan 490 dolara çekildiği kaydedildi.

Kaldı ki 490 dolar, Netflix’in dünkü kapanış fiyatından % 35 daha fazlaydı. Ayrıca bu rakamın, FactSet verilerine göre Netflix için hedef fiyat tahmininde bulunan 36 analist arasındaki en yüksek rakam olması da dikkat çekti.

Heath Terry notunda; artan içeriklerin ve genişleyen dağıtım ekosisteminin abone sayısını daha da artıracağına inandıklarını belirtti.

Goldman Sachs Netflix Hedef Fiyat Ve bu durumu; “her ikisinin de hızına bağlı olarak, gelir tahminlerimizi ve hedef fiyatımızı yükseltiyoruz” sözleriyle aktardı. Ayrıca Wall Street’in Netflix’in 2019’da 26 milyon yeni abone kazanacağı konusundaki ortak fikrine rağmen, Goldman Sachs bu rakamın 32.5 milyon net abone olacağını öngördü.

Terry’nin notunda yer verdiği bilgiler; arasında Netflix’in 2018 mali yılında pazarlamaya 2 milyar dolarlık harcamaya yapacağı tahmini de vardı.

Goldman Sachs Netflix Hedef Fiyat Tahminini YükselttiNeticede; 490 dolarlık hedef fiyat tahmini Netflix için yeni bir rekor olarak da gösterildi. Keza bu rakam, geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan hedef fiyat tahminlerinin çok daha ötesinde! Bu noktada; GBH Insights’ta teknoloji araştırmalarının başkanı olan Daniel Ives’in 1 aydan kısa süre önce Netflix için hedef fiyatını 400 dolara yükselttiğini söyleyelim.

Daniel Ives’in Netflix’le ilgili verilere dayanarak yaptığı yeni tahmin, önceki 375 dolarlık tahminin 25 dolar üzerindeydi.

 Netflix'in Hedef Fiyat Tahmini 490 Dolara YükseltildiBunun yanında; RBC analisti Mark Mahaney’in sadece 3 ay önce yaptığı tahmin de Goldman Sachs’ın tahmininin çok daha altındaydı. Çünkü Mahaney, platformun hisselerinin 350 dolarlara çıkacağını söylemişti. Fakat Mahaney’in öngörüsü çoktan gerçekleşti ve Netflix’in hisseleri 350 doların üzerine Mayıs ayında çıktı.

GCM Yatırım Banner

Ayriyeten Netflix hisselerinin yıl başından bu yana % 90 seviyesinde yükseldiğini ve platformun S&P 500 listesindeki ikinci en iyi performans gösteren şirket olduğunu da ekleyelim. Son olarak; Netflix hisselerinin TSI 18:10 itibariyle yüzde 2,55 oranında artıda olduğunu ve 373,02 dolarda seyrettiğini söyleyelim.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.