Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

NEAR Yeni Yıla Boğa ile Başladı: Yükselişini Sürdürüyor

Near Protocol 2023’ün ilk günleri ile beraber güçlü bir yükseliş kaydetti. Altcoin kazancını artırıyor. Son veriler haberde...
NEAR Yeni Yıla Boğa ile Başladı: Yükselişini Sürdürüyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası sert düşüşlerin başrolde olduğu 2022 yılını geride bıraktı. Market çeşitli etkenler ile büyük bir düşüş başladı. Yeni yıl ise piyasa genelinde yeşil bir görüntü hakim. Near Protocol ise yeni yılda en çok yükselen altcoinler arasında dikkat çekiyor.

Dijital varlık yeni yıl ile beraber yüzde 30’dan fazla yükseldi ve 1,66 dolara kadar çıktı. NEAR yazım itibarıyla günlük yüzde 4 yükselişte ve 1,56 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin yükseliş hareketi öncesi 1.25 dolara kadar gerilemişti.

Son yükseliş NEAR’ı en iyi performans gösteren altcoinler arasında koydu. Near Protocol, yalnızca yüzde 0,16’lık piyasa değeri hakimiyeti nedeniyle sınırlı etkiye sahipken, Web3’ün daha geniş altyapısal evrimindeki rolü bilinmeye başlıyor.

NEAR günlük grafik
Kaynak: TradingView

Protokol, düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi rakip blok zincirlerini tıkayan bazı sınırlamaları ortadan kaldıran, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi işlem platformu olarak tasarlandı.

Near Protocol, şu anda günde 400.000’den fazla işlem gerçekleştiren 22 milyondan fazla kullanıcı tarafından güvenildiğini görerek, boğalarının kripto para hakkında iyimser kalması için her türlü nedene sahip.

GCM Yatırım Banner

Takas edilebilir bir belirteç olarak, birçok borsada işlem gördüğü için NEAR’a erişilebilirlik artırıldı. Bu da belirtecin tutma cüzdanı adreslerine göre çok iyi bir dağılım sağlıyor.

NEAR Vakfı daha ekosistem oluşumuyla ilgili olarak, inşaatçılara fon sağlama yaklaşımını üretkenlik ve sürdürülebilirlik sağlayacak şekilde iyileştireceğini açıklamıştı. Dijital varlık geçen yıl yaşanan boğa rallisinde de yükselişi ile dikkat çekmişti.

NEAR, Ocak 2021’de 20 dolara kadar çıkmış ve tarihi zirvesine dokunmuştu. Altcoinin mevcut fiyatı, ATH noktasından halen yaklaşık yüzde 90 aşağıda işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.