Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO’dan Üye Ülkelere Silah Stoklarınızı Artırın Çağrısı

Stelotenberg, NATO’ya üye ülkelere silah stoklarını artırmalarını söyledi ve bunun Ukrayna’nın ihtiyacı olan destek için önemli olduğunu savundu.
NATO’dan Üye Ülkelere Silah Stoklarınızı Artırın Çağrısı
Yorum

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ulusal Silahlanma Direktörleri Konferansını Brüksel’de olağanüstü toplantıya çağırdı. Stoltenberg, müttefiklere çağrı yaparak silah stoklarını doldurmalarını söyledi. Sekreterin bu söylemi, Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna’ya sürekli silah gönderen ülkelerdeki stok probleminden kaynaklanıyor.

Stoltenberg, NATO’nun stokları büyütmesi ve geliştirmesi gerektiğini vurguladı. Üye ülkelerin silah stoklarını mümkün olduğu kadar hızlı şekilde artırması gerektiğini belirtti. Bunun, Ukrayna’nın ihtiyacı olduğu desteği verebilmek adına oldukça mühim olduğunu dile getirdi.

Sekreter, New York Times’a verdiği demeçte silah ve mühimmat üretimini artırmak için çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti.

Üye ülkelerin, silah üreticilerinin kapasitelerini uzun vadede genişletmesi ve teşvik etmesini önerdi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, NATO ülkelerinin askeri teçhizat stoklarının tamamen tükenmese bile büyük oranda azaldığına dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu