Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

NATO’dan Üye Ülkelere Silah Stoklarınızı Artırın Çağrısı

Stelotenberg, NATO’ya üye ülkelere silah stoklarını artırmalarını söyledi ve bunun Ukrayna’nın ihtiyacı olan destek için önemli olduğunu savundu.
NATO’dan Üye Ülkelere Silah Stoklarınızı Artırın Çağrısı
HABER GİRİŞ

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ulusal Silahlanma Direktörleri Konferansını Brüksel’de olağanüstü toplantıya çağırdı. Stoltenberg, müttefiklere çağrı yaparak silah stoklarını doldurmalarını söyledi. Sekreterin bu söylemi, Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna’ya sürekli silah gönderen ülkelerdeki stok probleminden kaynaklanıyor.

Stoltenberg, NATO’nun stokları büyütmesi ve geliştirmesi gerektiğini vurguladı. Üye ülkelerin silah stoklarını mümkün olduğu kadar hızlı şekilde artırması gerektiğini belirtti. Bunun, Ukrayna’nın ihtiyacı olduğu desteği verebilmek adına oldukça mühim olduğunu dile getirdi.

Sekreter, New York Times’a verdiği demeçte silah ve mühimmat üretimini artırmak için çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti.

Üye ülkelerin, silah üreticilerinin kapasitelerini uzun vadede genişletmesi ve teşvik etmesini önerdi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, NATO ülkelerinin askeri teçhizat stoklarının tamamen tükenmese bile büyük oranda azaldığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın