Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

NATEN’den Stratejik Hamle! Sermaye Artırdı

NATEN, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı duyuruda, yüzde 100 ortaklığı Naturel Batarya Sistemleri ve Enerji Yatırımları hakkında bilgi verdi. İşte detaylar;
NATEN’den Stratejik Hamle! Sermaye Artırdı
HABER GİRİŞ

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. (NATEN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Naturel Batarya Sistemleri ve Enerji Yatırımları A.Ş. adında yeni bir şirket kurulması ve sermaye artışıyla ilgili detayları paylaştı.

Şirket yönetim kurulunun, 22 Kasım 2022’deki toplantısında, tamamı NATEN’e ait olacak şekilde 10 milyon lira sermayeli yeni bir şirketin kurulmasına karar verdiği anımsatıldı.

Bu yeni şirket ile yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretimi ve güneş enerjisi santrallerine yönelik batarya projeleri gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirildi. Bu amaçla, şirketin ödenmiş sermayesinin 10 milyon liradan 100 milyon liraya yükseltildiğine işaret edildi.

Sermaye artırımı işlemlerinin 24 Mayıs 2024 tarihinde tamamlandığı ve Ticaret Sicil Gazetesi’nde 24 Mayıs 2024 tarihinde ilan edildiği vurgulandı.

Paratic Piyasalar NATEN Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada NATEN koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 78,18 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 17,65, haftalık bazda ise yüzde 3,92 oranında değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 47,9-49,26 lira aralığında işlem gören hisse TSİ 12.43 itibarıyla yüzde 0,25 artışla 48,98 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.