Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nasdaq Kurumsal Yatırımcılar için Kripto Saklama Hizmeti Sunuyor

Ağırlıklı olarak teknoloji hisselerine ev sahipliği yapan Nasdaq borsası, kurumsal yatırımcılar için kripto odaklı bir hizmet başlatıyor. İşte detaylar…
Nasdaq Kurumsal Yatırımcılar için Kripto Saklama Hizmeti Sunuyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin, Ethereum ve kripto paralar son dönemde kurumsal yatırımcılar arasında daha fazla benimseniyor. Bu durumun bir göstergesi olarak, ABD’nin ikinci büyük borsası Nasdaq, kurumsal müşteriler için yeni bir hizmet sunuyor.

Borsadan yapılan açıklamada, kurumsal yatırımcılardan gelen talep doğrultusunda, kripto para saklama hizmeti verileceği bildirildi.

Nasdaq Kuzey Amerika pazarları başkanı Tal Cohen, “Kurumsal yatırımcılar arasında dijital varlıklara katılım talebi son yıllarda arttı. Nasdaq, daha geniş bir benimsemeyi hızlandırmak ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için iyi bir konumda” açıklamasını yaptı.

Nasdaq’ın Kriptoya Yakınlaşması Sürüyor

Dev borsa kurumsal müşteriler için kripto saklama hizmetinde, Coinbase, BitGo ve sAnchorage gibi şirketler ile rekabet halinde olacak. ABD ve küresel hisse senetlerine ev sahipliği yapan borsa, 2018’den beri kripto para birimlerine yönelik adımlar atıyor. Geçen yılın Şubat ayında kendi endeksine dayalı Crypto Index ETF yatırımcılara sunulmuştu.

Nasdaq Digital Assets, ekibin stratejik yol haritasını, büyüme hedeflerini ve ürün geliştirmesini denetleyecek olan Dijital Varlıklar Başkanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Ira Auerbach tarafından yönetilecek. Auerbach, Nasdaq’a Gemini’den katıldı ve burada ürün, iş geliştirme ve ticaret alanlarında çeşitli yönetici pozisyonlarında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Tüm bu hamleler, son dönemde kripto paralar ile Nasdaq endeksi arasında artan korelasyonu açıklar nitelikte. Nisan ayında Nasdaq ile Bitcoin arasındaki korelasyon tarihi zirvesine ulaşmıştı. Enflasyonun küresel bir endişe haline gelmesi ve merkez bankalarının sıkılaştırma politikaları, Nasdaq borsasındaki hisse senetlerinde sert düşüşleri beraberinde getirdi.

Hisse senetleri ile güçlü bir korelasyona sahip olan Bitcoin ve kripto paralar da tarihi düşüşler yaşadı. Bitcoin yazım itibarıyla tarihinin en yüksek seviyesinin yaklaşık yüzde 70 altında ve 18.900 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.