Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nasdaq Kripto Saklama Hizmeti için Tarih Verdi

Küresel piyasalarda yaşanan iflas rüzgarının ortasında, Nasdaq saklama hizmetini ikinci çeyreğin sonunda sunmayı hedefliyor.
Nasdaq Kripto Saklama Hizmeti için Tarih Verdi
Yorum

Nasdaq, sektördeki bir dizi iflasın ardından kripto aracılarının rolünü doldurabilecek büyüyen geleneksel finans firmaları havuzuna katılırken, dijital varlıklar için saklama hizmetlerini, ikinci çeyreğin sonunda başlatmayı hedefliyor.

Nasdaq Başkanı Ira Auerbach, küresel borsa grubunun gerekli tüm teknik altyapıyı ve düzenleyici onayları almak için ilerlediğini söyledi. Borsa operatörü, yeni hizmeti denetleyecek sınırlı amaçlı bir güven şirketi sözleşmesi için New York Mali Hizmetler Departmanına başvuruda bulundu.

İlk olarak Eylül ayında duyurulan proje, borsa operatörü için kriptoya ilk büyük girişi temsil ediyor. Auerbach, Bitcoin ve Ethereum’u saklamanın, grubun dijital varlıklar bölümü için geniş bir hizmet paketi oluşturmanın ilk adımı olacağını söyledi. İlerleyen süreçte finansal kurumlar için yürütmenin de dahil olacağını sözlerine ekledi.

Kripto para piyasası geçen yıl boyunca büyük bir çöküşe tanık oldu. Bu çöküşü Kasım ayında ABD’li kripto para borsası FTX’in iflası takip etti. Ticaret firmaları ve diğer profesyonel yatırımcılar için tercih edilen dijital varlık borsası ortadan kalkarken, Nasdaq gibi geleneksel finans firmaları girişimde bulunuyor.

Nasdaq, kripto saklama hizmeti ile geleneksel finans firmaları BNY Mellon ve Fidelity’ye katılacak. Her iki firma da kriptonun altında yatan teknolojinin, varlıkların ticaretini ve işlenmesini daha verimli hale getireceği umuduyla geleneksel varlıkları tokenleştirme çalışmaları yürütüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%