Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MTV’de İndirim Bekleyenlere Kötü Haber: Zam Gelecek

Bu yıl iki kere alınmasına karar verilen motorlu taşıtlar vergisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yasal hakkını kullanarak indirime gitme ihtimali suya düştü. Detaylar haberde;
MTV’de İndirim Bekleyenlere Kötü Haber: Zam Gelecek
HABER GİRİŞ

Ekonomideki enkazı vatandaşın sırtlayacağı, zamanın vergi ve ceza zamanı olduğu uyarılarını daha önce çok kez dile getiren vergi uzmanı Ozan Bingöl, kamu alacaklarına yansıtılacak zammı yorumladı.

Hafta sonu Resmi Gazete’de yer alan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile yeniden değerleme oranının yüzde 58,46 olarak tespit edilmesi kararının detaylarını masaya yatıran Bingöl, tartışmalara konu olan motorlu taşıtlar vergisine (MTV) dikkat çekti.

Bu yıl bir defaya mahsus iki kere yatırılmasına karar verilen ve Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) kadar giden MTV ödemesi için indirim beklenmemesi gerektiğini söyledi.


Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Bingöl, “2024 merkezi yönetim bütçesine baktığımızda maalesef MTV’de daha önceki yıl ve bu yıl olduğu gibi Cumhurbaşkanının bir indirim yetkisi kullanmayacağı kanaatine varıyoruz” dedi.

“Bütçenizi şimdiden ona göre ayarlayın” diyen Bingöl, “Yani önümüzdeki yıl motorlu taşıtlar vergisi için uygulanacak yeniden değerleme oranında (%58,46) bir indirim beklemeyiniz” diye ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın