Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley Kullanılmayan Bitcoin Oranındaki Yükselişe Dikkat Çekti

Yatırım bankası son altı ay içerisine hareket etmeyen BTC oranında büyük artış olduğunu belirtti. Detaylar geliyor.
Morgan Stanley Kullanılmayan Bitcoin Oranındaki Yükselişe Dikkat Çekti
HABER GİRİŞ

ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley raporunda, Bitcoin’i 2021’de satın alan çoğu yatırımcının ağır kayıplarla karşı karşıya olduğunu ve rallilerin pozisyonlarını kapatmasını beklediklerini söyledi.

Raporda bu istikrarın bazı tüccarların BTC’nin 2017’deki rallisinin önemli ölçüde altına düşmesini önlemek için 18.500 doların altına düşüşler satın aldığını gösterdiği kaydedildi. Morgan Stanley’e göre Bitcoin’in son altı ayda işlemlerde kullanılmayan arzı yüzde 78 ile rekora ulaştı.

Yatırımcılar BTC’de Toparlanma Bekliyor

Analist Sheena Shah, bunun, altı aydan daha uzun bir süre önce Bitcoin satın alan veya alan yatırımcıların pozisyonlarını koruduklarını ve bazılarının muhtemelen fiyatta bir iyileşme beklediğini belirtti.

Tahminler, kısa vadeli yatırımcılar tarafından tutulan Bitcoin’in kalan yüzde 22’si için ortalama başa baş fiyatının 22.300 doların biraz üzerinde olduğunu gösteriyor. Banka, pazar payını artırmak için Temmuz ayında BTC alım satım ücretlerini sıfıra indiren Binance hariç çoğu borsada alım satım hacimlerinin düştüğünü söylüyor.

Bitcoin’in fiyatı bu değişiklikten bu yana şaşırtıcı derecede istikrarlı oldu. Bu durum sıfır ücretten yararlanan ve kısa vadeli alımlar yapan Binance tüccarları tarafından desteklenmesi olasılığının arttığını gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Ethereum’a İlgi Artıyor

Ethereum‘un hisse senedi piyasalarını Bitcoin’den daha fazla takip ettiğine dikkat çeken rapor, BTC’nin göreceli istikrarı nedeniyle, bazı yatırımcıların en değerli altcoine yöneldiğini belirtiyor.

Morgan Stanley, kriptoya yönelik kurumsal talebin fiyat oynaklığına bağlı olduğunu söylüyor. Geleneksel finans şirketleri, müşteri talebini karşılamak için giderek artan bir şekilde kripto ürünlerini tanıtıyor.

Kripto para piyasası geçen yılın Kasım ayında 3 trilyon ile rekor kırdıktan sonra büyük kayıplar yaşadı. Küresel piyasalardaki durgunluk korkularından etkilenen BTC, yüzde 70’e yakın düştü. Bitcoin 20.100 dolar seviyesinden işlem görürken, kripto para piyasasının toplam değeri ise 930 milyar dolarda duruyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.