Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için İddialı Tahmin: Ödemelerdeki Değer Katlanacak

Bitcoin’in geleceğine yönelik paylaşılan yeni bir rapor, kripto para biriminin küresel ödemelerdeki payının artacağını iddia ediyor.
Bitcoin için İddialı Tahmin: Ödemelerdeki Değer Katlanacak
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve kripto paralar geçmiş yıllardan bu yana önemli bir değişim geçirdi ve piyasa değerleri katlanarak arttı. Bu durum küresel ödemeler üzerinde kripto paraların daha fazla yer tutmasını beraberinde getirdi.

Allied Market Research tarafından paylaşılan yeni bir rapor, Bitcoin’in küresel ödemelerdeki piyasa değerinin 2031 yılına kadar 4 trilyon dolara kadar çıkacağını öne sürüyor. Bu değer geçen yıl içerisinde 850 milyar dolar seviyesindeydi ve yüzde 16,3’lük bileşik yıllık büyüme oranına ulaşılacağı tahmin ediliyor.

Araştırmacılar, finansal ödeme sistemlerinde artan operasyonel verimlilik ve havale talebinin BTC ödeme piyasasına değer katacağını belirtirken, kurumsal talepte de bir artış olacağını ifade ediyor.

Bankalar ve finans kurumları arasında Bitcoin’e olan talebin arttığına yer verilen raporda, gelişen ekonomilerin bu sürece daha fazla dahil olacağı ve ödeme piyasasındaki büyümede önemli rol oynayacağına yer verildi.

Asya-Pasifik’in Hakimiyetinin Sürmesi Bekleniyor

2031 yılına kadar olan süreçte e-ticaret işlemlerinde de yüzde 20.2’lik bir büyüme beklentisi mevcut. Pazara Asya-Pasifik bölgesinin hakim olması beklenirken, onu Kuzey Amerika’nın takip edeceği tahmin ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Hindistan, Afrika ve Avustralya gibi gelişmekte olan ülkelerde Bitcoin ödemeleri konusundaki farkındalığın daha düşük olduğu kaydedildi. Bu nedenle küresel Bitcoin ödeme piyasasındaki büyümenin yavaşladığı belirtildi.

BTC piyasa değeri olarak ise an itibarıyla 400 milyar dolar seviyesinde. Bu değer geçen yılın Kasım ayında 1.2 trilyon doların üzerine çıkmıştı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 20.800 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın