Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley İlk Çeyrekte Kar ve Gelir Beklentilerini Aştı

ABD’li yatırım bankası yılın ilk çeyreğine dair ticaret sonuçlarını açıkladı. Banka beklenti üstü rakamlar bildirdi. Detaylar şöyle...
Morgan Stanley İlk Çeyrekte Kar ve Gelir Beklentilerini Aştı
YAYINLANMA ZAMANI

Morgan Stanley yılın ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarında, analist beklentilerini aştı. Banka bu dönemde 13.92 milyar dolar olan gelir tahminini aşarak 14.52 milyar dolar gelir bildirimi gerçekleştirdi. Banka, kazancın bir yıl öncesine göre yüzde 19 düşüşle 2.98 milyar dolar ve hisse başına 1.70 dolar olduğunu açıkladı. Şirket genelindeki gelirde yüzde 2 düşüş gerçekleşti.

Servet yönetimi geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artarak 6.56 milyar dolara yükseldi tahminler ile eşleşti. Artışta, piyasalar geriledikçe düşük varlık yönetimi gelirlerini dengeleyen yüksek oranlar ve kredi büyümesi sırasında net faiz gelirindeki yükseliş rol oynadı.

CEO James Gorman yönetimindeki Morgan Stanley, bir dizi satın alma sayesinde bir servet yönetimi devi haline geldi. Banka, gelirinin çoğunu servet ve yatırım yönetimi ile değişken ticaret ve bankacılık sonuçlarını dengelemeye yardımcı olan daha istikrarlı işlerden sağlıyor.

Gorman kazanç bülteninde, “Varlık yönetimi işimize yaptığımız yatırımlar, bu çeyrekte 110 milyar dolarlık sağlam bir yeni varlık eklediğimiz için meyvelerini vermeye devam ediyor. Özkaynak ve sabit getiri gelirleri güçlüydü, ancak yatırım bankacılığı faaliyeti kısıtlı kalmaya devam etti.” açıklamasında bulundu.

JPMorgan Takibi, Citigroup, Wells Fargo diğer ABD bankaları, yüksek faiz geliri nedeniyle beklentilerin üzerinde sonuçlar bildirdi. Goldman Sachs ise bireysel bankacılıktan uzaklaşırken tüketici kredilerindeki azalma nedeniyle hedeflerin altında kaldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.