Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilançolarda Faiz Etkisi: Wells Fargo ve Citi Tahminleri Aştı

JPMorgan’dan sonra Citigroup ve Wells Fargo da yılın ilk çeyreğinde piyasa anketlerinde çıkan sonuçlardan daha iyi rapor bildirdi.
Bilançolarda Faiz Etkisi: Wells Fargo ve Citi Tahminleri Aştı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Şirketlerin ve bankaların bilanço dönemi başladı. ABD’li yatırım bankaları da yılın ilk çeyreğine dair finansal raporlarını bugün itibarıyla açıklamaya start verdi. JPMorgan, bankacılık kargaşasına rağmen piyasa beklentilerinin üzerinde gelir bildirirken, Wells Fargo ve Citigroup’tan da bilançolar geldi.

Wells Fargo & Co. ABD Merkez Bankası’nın sıkı para politikasını takiben uyguladığı yüksek faiz oranlarıyla ilk çeyrekte kar beklentilerini aştı.

Wells Fargo’nun toplam geliri ilk çeyrekte yüzde 17 artışla 20.73 milyar dolara ulaştı. Piyasanın beklentisi 20,08 milyar dolar olmasıydı. Net faiz geliri yüzde 45 artışla 13,34 milyar dolara çıktı. Hisse başına kar 1,13 beklentisini aşarak 1,23 dolar oldu.

Finans Direktörü Mike Santomassimo, faiz oranlarındaki artışa bağlı olarak ekonomide bir miktar yavaşlama beklediklerini söyledi. İşgücü piyasasının şu ana kadar güçlü olsa bile ekonomideki durgunluğun burada daha net bir şekilde görüleceğini sözlerine ekledi.

Bankanın hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yüzde 3’ten fazla yükseldi. Açılışı 39,32 dolardan yapan hisseler, seansın başlamasıyla birlikte 39,68’e ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Citigroup da Yüksek Faizlerle Tahminleri Aşan Gelir Bildirdi

Citigroup Inc. yılın ilk çeyreğinde 21,45 milyar dolar net gelir elde etti. Beklenti 19,99 milyar dolar gelir bildirilmesiydi. Hisse başına kazanç 2,19 dolar oldu.

CEO Jane Fraser, rapor sonrası yaptığı açıklamada “Güçlü ve iyi yönetilen bilançomuz, müşterilerimiz için bir güç kaynağıydı ve firmayı basitleştirip dönüştürürken, birbirine bağlı beş temel işimize odaklanan stratejimizi uygulamada ilerleme kaydetmeye devam ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Banka hisseleri beklentiden iyi gelen bilanço sonrası güne yükselişle başladı. 47,3 dolarlık son kapanışın ardından 48,11 seviyesinden açılan hisseler, yüzde 4’e yakın prim yaparak 49,1’e yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın