Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Krizden Etkilenmedi: Beklenti Üstü Gelir Sağladı

JPMorgan, 2023 yılının ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde gelir ve hisse başı kar elde etti.
JPMorgan Krizden Etkilenmedi: Beklenti Üstü Gelir Sağladı
YAYINLANMA ZAMANI

New York merkezli ABD’li yatırım bankası JPMorgan Chase & Co., 2023 yılının ilk çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. Banka son dönemde artan tartışmaları çürütürcesine, beklentilerin üzerinde bir finansal tablo sundu.

Bugün açıklanan verilere göre JPMorgan, yılın ilk üç aylık döneminde net gelirini yüzde 25 oranında artırarak 38,34 milyar dolara yükseltti. Wall Street analistlerinin beklentisi 36,16 milyar dolar gelir elde edilmesiydi.

Söz konusu dönemde net gelir yüzde 52 oranında artış göstererek 12,6 milyar dolar oldu. Hisse başına net kar piyasanın 3,41 dolar beklentisini aşarak 4,10 dolar oldu.

Net faiz geliri ise yüzde 49 artışla 20,8 milyar dolara ulaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: JPMorgan

ABD Merkez Bankası’nın yüksek faiz oranları ve bankacılık krizine rağmen dirençli kalmayı başaran ABD’nin en büyük bankası, böylelikle başarılı bir ilk çeyreği geride bıraktı.

GCM Yatırım Banner

Konut kredisinden sağlanan gelir yüzde 38 düşüşle 720 milyon dolar, kart hizmetleri ve otomobil net geliri yüzde 14 artışla 5,7 milyar dolar kaydedildi.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, ABD tüketicisinin ve ekonomisinin sağlıklı olduğunu ancak bankacılık krizinin borç verenleri daha temkinli yaklaşmak zorunda bırakacağını ve tüketici harcamalarını etkileyebileceğini söyledi.

Bankanın hisseleri rapor sonrası, açılış öncesi işlemlerde yüzde 6 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.