Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Wall Street JPMorgan için Bilanço Beklentisini Açıkladı

Bankacılık sektöründe yaşanan krizin ardından en merak edilen konu bu durumun bilançolara nasıl yansıyacağı oldu. Wall Street analistlerinden JPMorgan için tahminler geldi.
Wall Street JPMorgan için Bilanço Beklentisini Açıkladı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

2023 ilk çeyrek bilanço dönemi yaklaşıyor. Bu ay birçok banka ve şirket, yılın ilk üç ayına ait finansallarını açıklamaya başlayacak. Wall Street analistleri ABD’nin en büyük bankalarından biri olan JPMorgan Chase için beklentilerini paylaştı.

Buna göre bankanın yılın ilk çeyreğinde 36,16 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Gelirde yıllık bazda yüzde 14,7 artış olması öngörülüyor.

Hisse başına karda yüzde 29,7 artış beklentisiyle 3,41 dolar rakamı dile getirildi. Mevduatların 2,31 trilyon dolar, sabit gelirin 5,29 milyar dolar ve hisse senetleri gelirinin 2,86 milyar dolar olması bekleniyor.

Geçtiğimiz ay Signature Bank ve Silicon Valley Bank’ın iflasının ardından, Avrupa bankacılık sektöründe de sıkıntılar başladı. Piyasalar bu nedenle açıklanacak olan rakamlarla bankaların durumuna dair ipuçları arayacak.

Faiz Artışları Bankaların Kazançlarını Kısıtlayacak

Bankaların müşterilerinin varlıklarını para piyasası fonları gibi daha yüksek getirili araçlara kaydırdıkça, mevduatların ödenmesinin zorlaştığına dikkat çekiliyor. ABD Merkez Bankası’nın (FED) enflasyonu düşürmek için artırdığı faiz oranları nedeniyle bankaların kazançlarının sınırlı olması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

JPMorgan ve diğerlerinin, tüketicilerin ve işletmelerin borçlanmasını zorlaştırarak bu yıl ekonomik büyümeyi daraltabileceği, bunun da borç verme standartlarını sıkılaştırıp sıkılaştırmadıkları sorusunu gündeme getirdiğine dikkat çekiliyor.

StreetAccount tahminine göre JPMorgan’ın kredi zararları için 2,27 milyar dolar ayırması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın