Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moody’s’ten ABD Açıklaması: Tahvillere Talep Yüksek

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody’s, ABD’de borçlanma kağıtlarına talebin güçlü olduğunu belirtti. Detaylar şöyle...
Moody’s’ten ABD Açıklaması: Tahvillere Talep Yüksek
HABER GİRİŞ

Moody’s Investors Service tarafından yapılan açıklamada, ABD tahvillerine yönelik, dolara dayalı küresel finans sisteminin temelini oluşturan yapısal talebin, son zamanlarda Hazine piyasasındaki dalgalanmalar karşısında güçlü kalmayı sürdürdüğü kaydedildi.

Firma, ABD mali düzenleyicilerinin Hazine piyasasının dayanıklılığını ve verimliliğini artırmak için bir dizi önlem aldığını ve piyasa yapısının gelişmeye devam etmesini beklediğini ekledi.

Moody’s bir müşteri notunda, “İleriye dönük olarak, FED Hazine varlıklarını azaltırken, yabancı merkez bankaları, emeklilik fonları, sigorta şirketleri ve hane halkı piyasada dengeleyici faktörler olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Bu ayın başlarında Moody’s, büyük mali açıkları ve borç karşılanabilirliğindeki düşüşü gerekçe göstererek ABD’nin kredi notunun görünümünü “durağan”dan “negatif”e düşürdü.

Federal harcamalar ve siyasi kutuplaşma, yatırımcılar için artan bir endişe kaynağı haline geldi ve ABD devlet tahvili fiyatlarının Ekim ortasında 16 yılın en düşük seviyelerine gerileyen satış dalgasına katkıda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Hazine getirileri bu yıl Federal Rezerv’in para politikasını sıkı tutacağı beklentileri ve ABD odaklı mali kaygılar nedeniyle yükseliş kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın