Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Model Portföylerde Ocak’ta En Çok Yer Verilen Hisseler!

Yılın ilk ayının sonuna gelinirken, aracı kurumlar tarafından model portföylerde en çok bu hisselere yer verildi. Ayrıntılar şöyle...
Model Portföylerde Ocak’ta En Çok Yer Verilen Hisseler!
HABER GİRİŞ

Borsa yeni yılın ilk ayında dalgalı bir seyri geride bırakmaya hazırlanırken, aracı kurumlar tarafından model portföylerde çok sayıda hisse senedine yer verildi. Bu hisse senetlerinden bazıları ise diğerlerinden daha fazla önerilerek ayrıştı.

Takip edilen 27 model portföy ve öneri listesinden derlenen verilerde, en çok yer verilen hisselerin başında Turkcell, BİM, THY, MİGROS, YKB, Mavi Giyim, Akbank, Sabancı Holding, TAV Havalimanları, Coca-Cola İçecek, Kardemir D ve Tüpraş oldu öne çıktı.

Model portföylerde geçen yılın sonunda da Turkcell ve BİM, model portföylerde en çok yer alan hisse senetlerinde ilk iki sırayı paylaşmıştı. TCELL takip edilen model potfyörlerin 17’sinde yer alarak aracı kurumların gözdesi oldu. Hisse senedi aylık bazda bugün itibarıyla yüzde 22’lik getiri sağladı.

TCELL hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yeni yıla 57 TL seviyesinden giriş yapan hisse senedi değerini 69 TL’ye kadar taşıdı. Turkcell’i bu sıralamada 14 model portföyde yer alarak BİM ve Migros takip etti. Yapı Kredi Bankası ve ve Mavi giyim sırasıyla 12 ve 10 portföyde kendisine yer buldu.

Aracı kurumların en beğendiği hisse senedi Turkcell için hedef fiyat ortalaması 88,88 TL olarak gerçekleşti. En düşük hedef fiyat olarak 72,28 gösterilirken, en yüksek hedef fiyat 103 TL oldu. BİM için ortalama hedef fiyat 437,04 TL olurken, THY ve Migros için hedef fiyatlar 375,72 TL ve 519,74 TL olarak gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Aracı kurumların model portföylerinde hedef fiyata kıyasla en fazla getiri sağlayan hisse senedi yüzde 51,85 ile Kardemir D (KRDMD) oldu. KRDMD‘yi yüzde 40,57 ile TAV Havalimanları (TAVHL) ve yüzde 40,48 ile Sabancı Holding (SAHOL) takip etti.

BIST 100 endeksine bakıldığında ise yılın ilk ayında bugün itibarıyla yüzde 13 getiri sağladığı görülüyor. Yeni yıla 7542 puan seviyesinden giriş yapan hisse senedi, Ocak ayının son günlerinde 8473 puandan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.