Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MKK Duyurdu: Hisse Senedi Yatırımcı Sayısı Rekor Kırdı

MKK, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile pay senedi yatırımcı sayısında rekor kırıldığını duyurdu. Toplam yatırımcı sayısı kaç? İşte detaylar;
MKK Duyurdu: Hisse Senedi Yatırımcı Sayısı Rekor Kırdı
HABER GİRİŞ

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), sosyal medyadan yaptığı açıklama ile pay senedi yatırımcı sayısının yıllık yüzde 17 yükseldiğini, 18 Ekim’de 2 milyon 752 bin kişiye ulaşarak rekor kırdığını paylaştı. Twitter üzerinden yapılan duyuruda yatırımcı sayısında aylık artış yüzde 5 ile 118 bin 552 kişi olarak belirtildi.

Yıllık yatırımcı sayısı yüzde 17 yükseldi ve 407 bin 361 olarak belirtildi. Böylelikle toplam pay senedi yatırımcı sayısında 2 milyon 752 bin 303 ile rekor kaydedildi.

Paratic Placeholder 640x360

Kaynak: Twitter

MKK Veri Analiz Platformu tarafından dün yayımlanan bilgilere göre MKK nezdinde saklanan menkul kıymetlerin değeri 5,13 trilyon TL ile rekoru görmüştü. Söz konusu durumda, 4,16 trilyon TL ile pay senetlerinin büyük katkısı olmuştu.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Toplam rakamı oluşturan diğer menkul kıymetler, 230,91 milyar TL devlet iç borçlanma senetleri, 549,69 milyar TL yatırım fonu, 182,6 milyar TL özel sektör borçlanma aracı, 938,93 milyon TL yapılandırılmış ürünler olarak sıralandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.