Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyonların Beklediği Oldu Kral 3. Charles Halka Seslendi

Milyonlar, Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümünün ardından yeni Kral 3. Charles’ın konuşmasını bekliyordu. Sonunda Kral Charles halka seslendi,
Milyonların Beklediği Oldu Kral 3. Charles Halka Seslendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümünün ardından oğlu, tahtın yeni sahibi, Kral 3. Charles, Londra’ya gitti ve halka seslendi. Kraliçe 2. Elizabeth’in ülkesine adanmış bir şekilde hizmet ettiğini ve asla geri adım atmadığını belirtti. Her koşulda, iyi zamanlarda, kötü zamanlarda hep bu ruhla hizmet ettiğini vurguladı.

Charles, annesinin geleneklere olan bağlılığını hep gördüklerini ve tabii ki ilerlemeyi de göz ardı etmediğini söyledi. Ülkeyi, ulusu hep daha ileri taşımaya çalıştığını, onun adanmışlığının, hizmetinin sembolü olduğunu ifade etti.

Hem insan hem de kraliçe olarak halkı için en iyisini yapan hükümdar olduğunu aktardı ve annesinin anısını, hayatını adamış olduğu bu hizmeti her zaman yaşatacağını duyurdu.

“Değerlerimiz Her Zaman Varlığını Sürdürecek”

Değerlerinin her zaman varlığını sürdüreceğini, görevlerinin de hep aktif olacağını belirten Kral 3. Charles, İngiltere Kilisesi ile olan bağlantılarının, bağlılıklarının ve ilişkilerinin devam edeceğini kaydetti.

Özgürlük, gelenek ve sorumluluk çerçevesinde parlamenter hükümet çerçevesinde çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

Kraliçenin çok büyük adanmışlık gösterdiğini kendisinin de aynısını yapacağını belirtti.

Kral, yeni sorumluluklar alacağını, hayatının değişeceğini, artık enerjisini hayır işlerine ayıramayacağını, sorumluluklarının değiştiğini aktardı. Bu işi başkalarına bırakacağını ve eşinin kendisine olan desteğine güvendiğini aktardı.

70 sene önce annesinin kraliçe olarak tahta çıktığını, şimdi ise eşinin kralın eşi kraliçe sıfatıyla kendisiyle birlikte olacağını kaydetti. Veliahdının da İskoçya tahtının sahibi olacağını, gereken sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğini dile getirdi.

1 hafta içerisinde, ulus olarak İngiliz Uluslar Topluluğu ve Küresel Toplumu olarak bir araya geleceklerini ve Kraliçe’nin defin törenini yapacaklarını paylaştı. Ailesi adına samimiyetle ve cani yürekten gönderilen tüm dileklere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Son olarak annesine konuşan Kral 3. George “Sen artık edebi yolculuğuna çıktın, ben sadece şunu söylemek istiyorum. Teşekkür ederim, teşekkür ederim. Sevgin ve adanmışlığın için ailemize ve ulusumuza o kadar güzel hizmet ettin ki uzun yıllar boyunca, melekler edebi istirahatinde seninle olsun.” diyerek sözlerini bitirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu