Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyarder İsim 2024 Bitcoin Tahmininde Israrcı! Fiyat Ne Olacak?

Söylemleriyle kripto dünyasında sıkça gündem olan milyarder isim Tim Draper, öncü kripto para Bitcoin için fiyat tahminini ve beklentilerini paylaştı. Detaylar;
Milyarder İsim 2024 Bitcoin Tahmininde Israrcı! Fiyat Ne Olacak?
HABER GİRİŞ

Kripto para ve blockchain dünyasına meraklı milyarder girişimci Tim Draper, söylemleriyle kripto dünyasında sıklıkla gündem olan isimlerin başında geliyor. Milyarder isim, yeni yıla girmeden önce bu kez popüler Youtube kanalı Coin Bureau’da Bitcoin (BTC) hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesini kolaylaştırma hedefinde olduğunu belirten kanalda konuşan isim, kripto teknolojisinde kitlesel konsolidasyonun amiral gemisi dijital varlığa geldiğini ifade etti.

BTC’ye bakış açısını güncelleyen Draper, varlığı Microsoft’a benzetirken Bitcoin ağını dijital para birimi olmasının ötesinde sektördeki geliştiricilerin çığır açabilecek yeni teknolojileri piyasaya sürmek için kullanabileceği dinamik bir ana platform olarak nitelendirdi.

Bitcoin’in sadece spekülatif bir varlık olarak görülmemesi gerektiğine vurgu yapan Draper, Microsoft’un Word ve Excel gibi programları yaratmasında olduğu gibi BTC geliştiricilerinin de eninde sonunda diğer kripto protokolleri üzerinden piyasaya sürülen daha popüler teknolojilerin sürümlerini yaratacağını öngördüğünü belirtti.

Önceki dönemlerde Ethereum, Solana, Tezos gibi ağların finansal teknoloji için geliştirme ağları olarak ön plana çıktığını söylerken artık NFT (nitelikli fikri tapu) ve DeFi (merkezi olmayan finans) gibi uygulamaların Bitcoin ağında geliştirildiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Ağın kullanım alanının gün geçtikçe daha da genişlediğine ve artık iyice ön plana çıkmaya başladığına dikkat çekti.

Draper, Bitcoin’in kullanım alanının ve kripto dünyasındaki yerinin giderek önem kazandığına ve geliştiğine dikkat çekmesinin ardından konuşmasının devamında BTC fiyatını 2024 yılında nelerin bekleyebileceğine değindi.

BTC Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BTC için Yüzde 470’lik Patlama Beklentisi

Piyasa değeriyle en büyük kripto varlığın 2024 yılında 250 bin dolar fiyat seviyesine ulaşacağına inandığını söylemeye devam eden milyarder, ayrıca BTC’nin bu seviyeye ulaştıktan sonra yükselmeye devam edeceğini düşündüğünü ve yükselişin nerede sonlanacağını ise tahmin edemeyeceğini belirtti.

BTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla 43.650 dolar civarında işlem görüyor. Draper’ın hedefine doğru bir yükseliş yaklaşık yüzde 470‘lik bir artışın ortaya çıkmasını sağlayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.