Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Bu Olursa 250 Bin Dolara Çıkabilir!

Risk sermayedarı Tim Draper, Bitcoin’in gelecekte yüzde 1400 artabileceğini ve 250 bin doları aşacağını öne sürdü. Detaylar haberde…
Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Bu Olursa 250 Bin Dolara Çıkabilir!
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve kripto paralar yıl boyunca sert düşüşler yaşarken, bir sonraki rallinin ne zaman ve ne boyutta geleceği merak ediliyor. Risk sermayedarı Tim Draper, Bitcoin’in 250.000 dolardan fazla bir fiyata ulaşacağını tahmin ediyor. Draper BTC’nin mevcut değerinden yüzde 1400’lük bir yükseliş kaydedeceğini söyledi.

Milyarder isim kripto para biriminin bu denli yüksek seviyelere çıkması için ne olması gerektiğini de paylaştı. Draper BTC’nin 250.000 doları aşmasının, insanların temel ihtiyaçlarını kripto para birimi ile satın alma dönemi ile gerçekleşeceğini belirtiyor.

Draper Kadınların Harcamalarına Dikkat Çekti

Perakende harcamaların yüzde 80’ini kadınların kontrol ettiğini belirten Draper, son zamanlarda onlara ait Bitcoin cüzdanlarının sayısının arttığına dikkat çekti.

Draper kadınların BTC ödemeleri ile indirim alabileceklerini fark ettiklerinde, fiyatın katlanarak artacağını düşünüyor. Draper, FTX’in çöküşüne atıfta bulunarak, kripto alanında bir yatırımcının merkezi olmayan varlıklara yöneldiğini söyledi.

Milyarder yatırımcı bununla ilgili, “Bir endüstri oyuncusu olarak, merkezi olmayan şeylere yatırım yapmak istiyorum. DAO’lar (merkezi olmayan özerk kuruluşlar) gibi, merkezi olmayan olma fırsatına sahip gibi görünen her şeyde büyük fırsatlar olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

GCM Yatırım Banner

DAO’lar insanlık için olağanüstü olacağını ve yeni bir sıçrayışı getireceğini sözlerine ekledi. Draper ayrıca Bitcoin etrafındaki akıllı sözleşmelere sahip varlıkları sevdiğini belirterek, çok fazla yasal hizmete ihtiyaçları olmadığını kaydetti. Bu sözleşmelerin çoğuna yazılımın içinde yer verebileceklerini söyledi.

Bitcoin özellikle FTX’in iflas sürecine gelmesi ile beraber kayıplarını daha da artırdı. Dijital varlık yazım itibarıyla son iki yılın en düşük seviyelerine dolaşıyor ve 16.600 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.